Bu eğitimler SATH Rehberlik Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. çatısı altında Meryem Suna tarafından düzenleniyor.

Öncelikle kişinin içinde sıkışıp kaldığı, gündeminde taşıdığı ve dönüştürmekte zorlandığı her ne varsa çözüm ve farkındalık süreçlerinde yardım etme amacı taşır. Bireyin varoluşundan getirdiği güç ve potansiyelini fark etmesini sağlamak, çözüme giderken gereken kilit soruların sorulması ve bu soruların samimiyetle cevaplanması esastır. Bunun için yargısız ve şefkatli bir alan açmak ve her hangi bir bağımlılık yaratmadan ona çıkış ve dönüşüm yollarını göstererek deneyim fırsatı vermek bizim hizmetimizdir.

İnziva süresi boyunca alkol ve benzeri tüm maddelerden uzak durulması ön koşuldur. Bu koşula uyamayacak olanların eğitime katılmaması gerekir aksi taktirde eğitim esnasında kurala uyulmadığı tespit edildiğinde uzaklaştırma hakkımız saklıdır.

Çalışmalarımız; yemek ve dinlenme dahil olmak üzere sabah 08.30'da başlar gece 00.00'a kadar sürer. Uygulamalar tekli, partnerli ve grup olarak ihtiyaç duyulan tekniğe göre değişkenlik gösterir.

Cinsellik kavramının tam olarak bilinmemesi ve seks olarak algılanması korku yaratıyor. Temel Seviye eğitimde tam olarak Cinsellik ve cinsiyet kavramları üzerinde çalışıyor, eksik ya da çarpık algıların onarılmasını sağlıyoruz. Ruhsal potansiyelin açığa çıkması ancak zihnin cinsel algısındaki revizyon ile mümkün oluyor. Mahremiyet önem ve önceliğimiz olduğundan konuya çok hassas ve dengeleri gözeterek yaklaşıyoruz.

Başta İslam Tasavvufu olmak üzere, Ginostiszm, Kabala, Tantra, Şamanizm ve Modern Psikoloji. Bu yol ve yöntemler grup dinamiğine göre ihtiyaca yönelik olarak açığa çıkmakta, hem ilim, hem inisiyasyon şeklinde deneyimlenmektedir.

Eğitimlerimiz 8 gün 7 gece sürüyor. İlk gün saat 15.00'da başlayıp, son gün yine saat 15.00'da tamamlanıyor.

İzmir Dikili'de Sath Mahâl Gûlîstanımızda eğitimlerimiz gerçekleşmektedir. 

Antipsikotik ilaç kullananlar için bu çalışmalar uygun değildir. İnziva boyunca alkol vb. maddelerin kullanımına izin verilmediğinden bu tür bağımlılıkları olanlar için de önerilmez.

18 yaşını doldurmuş olma gerekliliği vardır.

Karma gruplara yönelik olan Öz'e Erim İnzivası için bu durum her çift için değişkenlik gösterir. Bazı çiftlerin kendilerini yalnız deneyimlemeleri ve izlemeleri gerekirken bazı çiftler için eğitimlere birlikte katılmak daha dönüştürücü olabilmektedir. Önemli olan her iki seçimde de karşılıklı rızadır.

Bununla birlikte Çiftlere Özel olan Kutsal İzdivaç Eğitimimiz ise çiftlerimizin beraber katılabileceği, çiftler arasındaki iletişimin cinsel, düşünsel, duygusal ve ruhsal boyutları üzerinde durulan bir eğitimdir. 

Otelde açık yüzme havuzu, oyun parkı, geniş yeşil alanlar, salıncak, hamak gibi rahatlama alanları mevcuttur. Ancak çalışmalar esnasında ses özgürlüğü (çığlık, vb.) ve müzik serbestliği olduğundan çocukların bu durumlarda alan dışında tutulması koşuluyla değişkenlik gösteren bir karardır. Telefonla görüşülüp bilgi alınmasında fayda vardır.

Cinsiyet dağılımı her dönem farklılık gösterir. Ancak genel olarak kadın erkek sayısı birbirine yakın veya denktir.

Öz'e Erim Farkındalık Atölyesi için 7 gün 7 gece konaklama ve kdv dahil 3245 TL.

Kutsal İzdivaç Eğitimi için, her bir ÇİFT için eğitim bedeli ve 3 gece 4 gün konaklama bedeli 3245 TL'dir.

Her ay burslu öğrencilere ayırdığımız bir kontenjan vardır. Bu kontenjan genellikle üniversite öğrencileri, emekli olmuş, işinden ayrılmış, bize gelmesindeki tek engeli maddi kısıtlamaları olan kişiler arasından seçilmektedir.

Farkında olmadığımız birçok koşullanmaya, eğitim öncesi kaynak önererek yeni koşullanmalar eklemiyoruz.

Çalışmalarımız kapalı alanda ve hava şartları uygun olursa doğada yapılmaktadır. Rahat spor ayakkabılar veya mevsime göre terlikler, şapkalar getirilebilir.

Aktif egzersizlerin yoğunluğu bol t-shirt ihtiyacı doğuruyor.

Aynı zamanda yerde, meditasyon koltuklarında oturduğumuz için eşofman, tayt, şalvar gibi rahat kıyafetler tercih edilebilir.

Çalışma alanında yanımızda yalnızca su bulunmasına izin veriliyor, bunun için matara veya termos tercih ediyoruz.

Yaz mevsiminde çalışma aralarında, otel havuzuna girilebiliyor veya içerisinde bulunduğumuz doğayı keşfetmek isterseniz trekking ayakkabısı ve sırt çantası gibi malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Hiç bir çalışmaya zorla katılım söz konusu değildir. Ancak hızlı dönüşüm ve maksimum fayda için tam katılım ile tüm çalışmaların içinde olmak bir ihtiyaçtır.

Her eğitimin sonunda sertifika yerine özel olarak tasarlanmış, ruhun açıldığı alanı sembolize eden plaket görünümünde özel bir hediye veya katılım belgesi verilir.

Bireysel seanslar İstanbul Ataşehir ofisinde Samira Babayeva tarafından yürütülmektedir.

İstanbul dışında olanlar için internet üzerinden online seanslar yapılabilmektedir.

Meryem Suna'nın yürüttüğü İnzivalar, Ustalık Eğitimleri ve Hafta sonu Atölyeleri yanında yurt dışı seyahatleri sebebi ile yoğun bir programı vardır. Bireysel olarak grup çalışmalarına katılan öğrencilerinin yanı sıra, konuya göre önceliğini belirlediği danışanlarına zaman ayırabilmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Ruhun ustalığına erişmiş biri için yaşam nispet üzere kurulu değildir. Zihin güven elde etmek için bir şeyi başka bir şeye bağlı kalarak ilişki kurmaya alışmıştır. Dikkatle baktığınızda “Birine nispetle diğeri” üzerinden kurulan bu ilişkiler ağının yaşamımızın tüm alanlarına sinsice nüfuz ettiğini net olarak göreceksiniz.

Nispet; İçten gelen samimiyet, bağlılık ve güvenin getirdiği mutlak birliğin karşısında duran en büyük zihinsel tuzaktır.

Yaşamımızda öyle ruhlar vardır ki, beden kisvesi içinde varlıkları güneş gibidir.

Onlardan uzak olmak sonsuz bir gecenin karanlığında kalmak gibidir.

Ya Dost;

Zihninin en uzak ve karanlıklarına terk ettiğin,

Dışsallaştırdığın İlahi Sevgili,

Ete kemiğe bürünmüş, "yar" diye "yaren" diye görünmüştür oysa.

O'ndan gelen el'dir kim bilir kaç kez dokunduğun,

Sırrı Sükûtta; elin ele, elin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen nazardır kim bilir, baktığın nice gözler,

Sırrı Hûbyar'da; gönlün gönüle, gönlün Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen sestir kim bilir, hep işittiğin

Sırrı Vedud'da; zikrin zikre, zikrin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen tatdır kim bilir, dudaklarından içe dolan,

Sırrı Nektar'da zevkin zevke, zevkin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen rayihadır kim bilir, semaya yayılan

Sırrı Oudh'da vecdin vecde, vecdin Hak'ka davetidir oysa 

Sonsuz Rahmet, İhsan, Nimet ve Fazilete açılmanın yolu

seni nasıl seveceklerini kontrol etmekten vazgeçip

hayata ve ilişkili olan her şeye

"beni nasıl istersen öyle sev"

diyebilmektir.

Bu, sevgiye verilen özgürlüktür.

Bu, sevgi anlayışının tümüyle dönüşmesini sağlayan

"cûr'etkar" bir seçimdir.

Gerçek Aşkın vücud bulmuş halidir Kutsal İzdivaç. Tam ve kusursuz bir doyum getirir. Kutsal İzdivaç alanına dahil olan çiftler birbiri ile dengeli olarak yücelir.

Mülkiyet – Sahip olma algısını, Emanete yani Sahip çıkmaya dönüştürmüş olma halidir. Bu izdivaçta uyum; mental, duygusal, fiziksel ve ruhsal olmak üzere tam ve bütündür. Birbirini beslemeye yönelik bu kutsal alana uyanan çiftler için Aşk’ta gerçek bir cennet deneyimi söz konusudur. İfade bulmadığı için ertelenmiş ve bu yüzden birikmiş toksik enerjiler bulunmaz. Her an tertemiz ve arı olarak, ertelenmeden hakkı ile deneyimlenir. Kutsal İzdivaç bir bilinç halidir ve bu bilince ermiş olmak sağlam bir kararlılık gerektirir. Sonradan geliştirilmiş tüm yapay benliklerin terkine niyet ile mümkündür. İzdivacın doğası ve hakikatindeki sırrı, eşzamanlılıktır. Uyum yasası, zamanda eş olma halidir. Zaman içindeki seyir ise bu sanatın ustalığıdır.

Değer bilmekle, değer vermek arasında çok önemli bir fark vardır. Değer verdiğin şeyi büyütür, beslersin ve sonra kaybetme korkusu ile ona sımsıkı yapışırsın. Bu tutsaklıktır. Kendi değerinden şüphe ettiğin için yaptığın bir yatırımdır.

Değerini bildiğinde ise, değerin emanet bilgisine açılır, sahip çıkar, bildiğin o değeri gözetip, sakınırsın. Bu özgürlüktür. Ne kendi değerinden, ne de yaratılmışların değerinden şüpheye düşmezsin. Değer bilgisinin netliği kesintisiz şükür halidir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@