Loading...

Sizden gelenler


Tantra denince akla sadece cinsellik ve seksin geliyor olması tek taraflı kısıtlı ve katkı sağlamayan bir durum.. Bu eğitimde inanılmaz deneyimler yaşadım. Beş günde bu kampta insanların aylarca değişik eğitimlere gidip öğrendiği bilgilerinden üstünde katkı ve farkındalık edindim. Bu eğitimde kendi doğamı, yaradılışımı, özümü buldum ve bir çok mucizeye tanık oldum ki daha önceden niyet etmiştim ve çabucak gerçekleşti...
Kusursuz insanlarla kusursuz zamanlar geçirdim. Odamı paylaştığım insanlardan yanan ateşlere, deve kuşlarına, eğitim alanının akustikliğine kadar, müthiş olgularla dolu bir eğitim. Dünya’ya varoluşu yeni baştan keşfetmek isteyen varsa bu mucize kadınla mucize eğitime gelsin.. Var olduysan, yaşıyorsan zaten tantradasın, en azından gel harika inceliklerini öğren.

Seçil

Bir erkek olarak kadınlar için mükemmel olmaya çalışmıştım. Erkeklerden uzak durup kadınlara, onları anlamak, yaşamak için yakınlaşırdım. Dualitenin dibindeydim. Burda fark ettim ki ben özümü, yang enerjimi tüketmişim. Çok güçlü görünüp güçsüzlüğümü içten hissetmenin acısı ve kalp ağrısını çekmişim. Artık bırakıyor ve kendim oluyorum. Yang yaratıcı enerjidir. Bunu kutsuyorum ve eril erkek dostlarıma kendimi sonsuza kadar açıyorum. Gücümü yeniden kazanmak için eril dişil dengemi bulmak için gerçekten sevebilmek tam hissedip hissetirebilmek ancak bu şekilde mümkün..

Volkan

Bir eşik noktasına geldiğinde, büyük bir doğum olacağını bilirsin... İşte böyle bir aşamada çok kısa sürede karar verip Meryem’in tantra eğitimine katıldım. Tek kelimeyle muhteşemdi.. Özüme yolculuk yolunda, fiziksel, düşünsel, duygusal ve ruhsal bütünlüğümüzü tam olarak hissettim.. ‘Akışı’, ‘oluşu’ deneyimledim. Çok teşekkür ederim.. Her zaman sevildiğimi biliyorum..
Mabude kadar tapılacak, sevilecek kadın..

Emine

Tantra kendimden kendime yolculuğumu haz farkındalığı diyebilirim. Herşeyin tek şey olduğu ve birliğinde herşey olduğunun kanıtı. Özgürlüğe, iradeye açılan kapı.. Bendeki Ben’i açığa çıkarma.. benim için burdaki deneyimlerin anlamı buydu. Bunlara sebep oldu. Bunları bana sağlayan Meryem Suna, sana müteşşekkirim ve şükranlarım seni yaradan sonsuza..

Şemsinur

Temas etmenin dokunmanın ve sarılmanın niteliğinin ve niceliğinin samimiyetinin hatırlandığı candan can’a, özden öz’e, korkmadan, yargılamadan, yadırgamadan, eleştirmeden ve bir düşünce iliştirmeden en saf, en temiz, en çocuksu halle yeniden halleşip, hatırlayıp, göz göze, el ele, sımsıkı sarılarak varlığını, yaradanı ve aşk’ı hatırladığım yerdir burası. Adı tantra.. Bildiğin gibi değil. Gel gör...

Umut

Bu kampa geldikten sonra, hayata karşı ne kadar ön yargılı olduğumu fark ettim.. Burada yaşadığım süreçler gelmeden önce niyet ettiğim hayatın her anından haz alma keyif alma konusunda beni dönüştürmeye başladı bile.. Burdan çıktıktan sonra yaşayacağım dönüşümleri merakla ve heyecanla bekliyorum.. Meryem Suna’ya çok teşekkür ediyorum.. O çok özel bir ruh..

Gonca

Hayatta hepimizin evcil acıları merak ettiği soruları irili ufaklı travmaları, takıntıları, korkuları, arayışları var. Kimilerimizinki evcil de değil. Bu çalışmanın tüm bu konular üzerinde kişiyi çözümlere yaklaştırmada önemli bir değer olduğundan emin olun. Meryem Suna... Bildiğiniz M.Ö ve M.S ayrımına, açılımına ikinci anlamı eklemeye hazır olun.. MERYEM’DEN ÖNCE, MERYEM’DEN SONRA..

Yiğit

Bugüne kadar aradığım Tanrı'nın sesini duyduğum, tadına baktığım, rengini gördüğüm, tenine dokunduğum, muhteşem bir bilinci paylaştığım bir çalışmaydı. Aşkın kendisi olduğumu keşfetmek en büyük kazanımımdı.. Herkesin içindeki Tanrı'sı ile buluşmak için deneyimlemesini isterim.

Yaso

Kendimle ilgili şimdiye kadar fark edemediğim katı kalıplarımın farkına vardım. Kendimde ve arkadaşlarımda değişim ve dönüşüme tanık oldum. Olağanüstü bir deneyimdi. Hiç birşey eskisi gibi olmayacak.

Zeynep

Hayatın mucizelerle dolu olduğunu bilirdim ama bu kampta çok heyecan verici bir şekilde mucizeleri yaşadım.. Hayal kırıklıklarımda oldu ancak bunlar hiç önemli değil, sadece denemek istemiştim denedim ve mükemmel olduğunu düşünüyorum, hissediyorum. Yaradanı sevmenin farkına varabilmek için çok zaman kaybetmiş olduğumu fark ediyorum..

Adem

Bir workshopla tanışıp tüm kabukları kaldırmak gerçek Ben’e kavuşmak, var olanı kabul edip yeniden gerçeğine dönmek.. Aşk’la aşk olmak.. İstemek, istemek için açmak, almak için vermek, içimdeki mucizelerin bir bir yeniden ortaya çıkışının muhteşemliğini deneyimledim.. Şükürü, kabulu, teslimiyeti hissetmek.. Seni seviyorum Meryem..

Nilgün

Daha önce bir kaç kez Meryemimin çalışmalarına katıldım her seferinde kendimin daha çok farkındalığına varıyorum. Şunu keşfettim, insanoğlu dipsiz bir kuyu ve bilgi dolu. Önemli olan bilgiye açık olması. Ayrıca Meryemimin aile dizimi beni ve katılımcıları her seferinde daha çok şifalandırdı.. Binlerce kelime yazasım var... Teşekkür ederim güzel kız...

Mustafa

Sen zihnin değilsin! Sen tüm kardeşlerinle tüm duygularınla kendinle bir bütün ve tamsın.. Sen evrensin, ben ‘BEN’ olmaya geldim..

Ebru

Kalbime dokunan bir eğitim oldu. Yıllardır süren kendime olan yolculuğumda kendime en yaklaştığım eğitim bu kamp oldu.

Müge

Tantra; bireyin kendisini tanıma sanatı ve bedenin dişi enerjileri doğru, aktif ve uyumlu bir şekilde akması ile iiçsel bilgeliğin yolunda davranması, özgürlük ve tüm bilgilere ulaşması..

Cuma

Kendinizi bulmak ve kendiniz olmak, benliğinizi onurlandırmak için olabileceğiniz en güzel yerdesiniz. Mucizelerle dolusun Meryem Suna.. Beş gün boyunca kabuklarımızdan arınıp, özümüze döndük.. sevgi, aşk neşe, teslimiyet, yaradan Ayyüce ve hakikat olduk.. Aşkla arındık maşuk olduk aşk a teslim olduk...

Ayyüce

Tantra eğitim kampı sadece seks enerjis üzerindei çalışmak değil, kendini bulmak, özün ile bir randevu hali ve içindeki Tanrı'ya kavuşmak.
Tantra; meditasyon, prosesler, eğlence, çığlık, neşe, tutku.. Yavaşça kendimize yarattığımız perdeler. Yukarıya çıkıp özünle tekrar buluşmak, aşk ile, Tanrı ile kavuşmak ve farkındalık.

Nilgün

Kendini görmeye cesaretin var mı? Ne sınırlar koymuşsun. Günahtı, yasaktı, cezaydı derken kendini ne kadar engellemişsin? Dünya’nın maskelerinden çıkınca herkesin özündeki ışıltıyı gördüm.
Teşekkürler

Gonca

Her açılan kapıda yeni bir mucizeye tanık olduğumuz, olağanüstü senfonik bir deneyimdi. Şef’e sonsuz teşekkürler.

Serdar

Tantra; kedninle olmak, sevmek, paylaşmak, başa çıkmak, dans, aşk, ilahi aşk, dostluk, bir olmak, seninle, benimle, bizimle hep beraber olmak... Sevgilerimle

Güzin

Özle, varlıkla bir olma halinin, bütünlüğünün, birlik bilincinin, varlığın tekliğini yaşayabilmek için aşkı yaşamaktan öte AŞK olmak maksadıyla çıktığım bu yolda tantra’ya rastladım. Aradığıma tantra ile ulaşmak niyeti ile Meryem Suna ile buluştum. Sanıyorum ki doğru yolda, doğru rehberle bu defa buluştum. Teşekkürler

Bahar

Tantra benim için, hayata yeni bir bakış açısı sağlayan, hayatın her anından zevk almayı öğreten, anı yaşamayı ve hissetmeyi gösteren mucize bir yaklaşım, eşsiz bir deneyim...

Serhat

TANTRA; Dans, coşku, akış, sevgi seli, güven, saflık, güzellik, birlik, bütünlük, paylaşım ve AŞK. Sonsuz AŞK..

Selim

Basitlik, mükemmellik...

Mine

Kaybolmuştum, teslim ol’dum, kavuştum..

Çiğdem

Hayatımın dönüm noktası; seksten haz almayı reddettiğim farkındalığını yaşattı bana. Sonsuz teşekkürler

Şehbal

Tantra şu andan itibaren benim için bedensel, zihinsel, ruhsal dinginliğimin okyanusa aktığı bir nehir gibi geldi. Bugünden itibaren senaryosunu kendim yazıp, yönettiğim filmin başrol oyuncusu olmaya karar verdim. Beklentisiz, koşulsuz sevgilerimle..

Kemal

Tantra eğitimi hayatım boyunca yaşamış olduğum en muhteşem deneyimdi benim için.

Gülden

Hayatımız engin denizler üzerinde bir tekne ise Tantra yelkenimizdir, Meryem Hoca rüzgarımızdır.

Ahmet

Buraya geldiğim için çok şanslıyım. Hepiniz ne kadar güzel insanlarsınız. Bütün dualarım sizler için olacak. Allahım bu güzel insanları kötülüklerden koru. Hoşçakalın, dostça kalın..

İbrahim

Gerçek hayatımdaki partnerlerin bir demosunu farkındalıkla tatmin edebilme fırsatı olduğu bir yer. Bende bolca acı çıktı. Yanında çok çok kahkaha da çıktı. Suçluluk ve arada kalmayı da burada tekrar ve tekrar yaşadım. Kimsen, ona göre bir yer bulduğum bilinci daha da kesinleşti. Umarım özgün ve biricik bilincime sadeleşebilirim. 

Burcu

Toplumun ve ebeveynlerimin üsütme bilmeden yükledikleri, önüme ördükleri duvarları kırdım ve yüklerimi attım. Kendi özelliklerimin farkına vardım. Hayatımda geçirdiğim en güzel günlerdi. Herkese çok teşekkür ederim.

Yücel

Uzun yıllardır kişisel gelişim, koçluk ve spiritüel çalışmaların içinde bulunmam ve kendimi derinden tanıma, yaşam amacımı bulma yolunda onlarca çaba vermiş olmama rağmen bu kampta tüm bu deneyimlerim sonucu elde ettiğim bilgelik deneyim ve bilgiye beş günde ulaştım. İnsanın kendini tanıması, hakikati bulması yolunda tekamül süresini kolaylaştıracak harika eğlenceli, neşeli, coşkulu, seksi bir deneyim. Öğrenirken kabuklarını atar, yaralarını kuruturken yeniden doğarken orgazmla tanışmak ve yaşam enerjisini hissetmek ve tüm bunlarla keyifle yapmak harikaydı. Benim kadar duvarları olan kapalı bir kadın bile kabak çiçeği gibi açtığı için ayrıca başarılı buldum. Ve en önemlisi burada çok güzel hatta muhteşem insanlar tanıdım.

Sezin

Meryemciğim hava tahmini 20-21 derece olabilir ve saatim 11:19. Ben güzelliklerin hepsini kendime saklıyorum. Burada geçirdiğim günler değil, saatler değil, dakikalarda değil, saniyeler hiç değil, saliseler bile değerliydi. Sen öte taraftan mı çıktın? Dışarda hiç de küçük şeylerle sevinen biri olmadığımı fark ettim. Gözlerini yerden kaldırmıyorsun derler y,a her horoz kendi çöplüğünde öter.. Grubuna, ekipmanına, mutfak personeline, bizi buraya kadar getiren taksiye bile teşekkürler.

Celal

Tabularımı hissettirmeden zarifçe ve nazikçe yıkan ve yaşama başka pencereden bakmamı sağlayan kadın, seviyorum seni Meryem..

Hülya

Hayatımda hiç bir yerde deneyimleyemeyeceğim çok farklı, kendimi aşmam için bana ışık olan müthiş bir eğitimdi. Eğitime katılan herkes farklı bir hikayeydi. Meryem... Ahh Meryem, sen bir yaşam mucizesisin, başka hiç birşey söylemeye gerek var mı senin için?

Şule

Çok eğlenceli, çok güzel, dolu dolu bir beş gün geçirdim. 35 yıl boyunca yaşamadığım bir 35 yılı değiştirecek 3-4 dakika yaşadım. Haz nedir öğrendim. 35 yıl boyunca aradığım o hissi sabah bir anda uyandığımda içimde buldum.. Bu yeni gelen hissin son nefesime kadar benimle kalmasına niyet ediyorum.

Özlem

Bu eğitime web sitesindeki paylaşımları görüp merakımdan dolayı katıldım. Hiç tanımadığım, ilk defa gördüğüm insanlarla bu eğitimde kaynaşmak, eski bir tanıdığını görmüş gibi hissetmek çok güzeldi. 40’lı yaşlara gelip, hala bedenim, duygularım ve düşüncelerimin tam farkında olamdığımı keşfetmek hem şaşırtıcı, hem ilginçti.. Bu eğitime her kadın, her erkek katılmalı diye düşünüyorum. 2. ve 3. Seviye eğitimlere görüşmek dileğiyle...

Arzu

Ömrüm eğitimlerde geçti, hepsi biribirinden güzeldi ama bu eğitim 45 yılımın en muhteşem hediyesi oldu. 21 ekim doğum günümü bu eğitimle taçlandırmış oldum. İyi ki varsınız, iyi ki gelmişim.. iyi ki iyi ki...

Filiz

Anlatılmaz yaşanır... Hayatımda kendim için ve bütün için ilk defa birşey yaptığımı hissettiğim bir kamp oldu. Hiç tanımadığım (aslında özde bir olduğum) 54 insanla bir arada 5 gün geçirmek eski Ben’e göre çılgınlık ve gereksizken Meryem’i tanıdığım o ilk anda tümüyle değişti.. Şimdi kampın son günü ve iyi ki geldim. İyi ki böyle bir kamp var ve illa ki olmalı.

Hülya

Kendini, gerçek özünü, var oluşunu deneyimlemek istiyorsan kesinlikle bu kampa katılmalısız... Ve kendini, gerçek özünü, var oluşunu deneyimlemek istiyorsan kesinlikle bu kampa katılmalısın..

Nurcan

Bu eğitim gerçekten çok değerli bilgilerin öğrenildiği, insana yaşam zevkini yaşamayı öğreten, idrak ettiren, gerçekten hissettiren bir eğitim. Ödediğimiz paranın hakkını sonuna kadar hak eden bir eğitim. İçtenlikle katılmanızı tavsiye ederim.

Pınar

Cinsel enerjiye yüklenen tüm lüzumsuz anlamlar, baskılar, kalıplar zihnimde tek yalın bir gerçeğe dönüştü. Bu konudaki tüm zihinsel kalabalığı boşaltıp sadeleşmek ne de güzelmiş. Tüm insanların insan doğasına ters düşen kalıp, düşünce ve inançlardan kurtulmasını sağlayan bu eğitimi herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler Meryem, bu yaşımda bu konuyla yeniden sil baştan yapıyorum..

Dilek

Çok çok muhteşem bir deneyimdi. Herkesin katılmasını, içindeki coşkuyu, hazı ve çocuksu neşeyi keşfetmesini çok isterim. Nefis bir deneyimdi. İyi ki gelmişim..

Gün

Cinsel enerjiyi hayatımın her alanında çalıştırmak ve yaşamını olağanüstü verimlileştirmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Güvenli bir ortamda bilmediğimiz yanlarımızı keşfetmek ve bununla gelişerek zenginleşmek harikaydı..

Özlem

Zincirlerimi kırdığım, özgürlüğe bir adım daha yaklaşmama sebep olan cennet tadında bir paylaşımdı. Yeni bir Ben daha keşfettim. Bunda payı olan herkese çok teşekkürler. Namaste..

Nalan

Yandım, yandım, yandım, yandım ahh ki ne yandım... Bana yeniden şarkılar söyleten kadın MERYEM SUNA...Yandım, yandım, yandım, yandım ahh ki ne yandım... Bana yeniden şarkılar söyleten kadın MERYEM SUNA...

Aydan

Herkesin olağanüstü, pozitif enerji kazanması için mutlaka tavsiye edeceğim bir deneyim.. İnsan değerini ne kadar iyi bildiğimizi zannetsekte bunu hayata geçirmekte zorlanıyoruz. Tantra'dan sonra gerçek değerin, sevginin ve yalnızca insan olmanın önemli olduğunu anlayacağınıza bütün kalbimle inanıyorum. Aşk dolu zamanlar diliyorum.

Mustafa

55 kişilik bir grupla bu kadar uzun zaman geçireceğimi ve en özel duygu, düşünce ve anılarımı paylaşabileceğimi kesinlikle düşünmezdim. Dolu dolu ve harika zaman geçirdim. Kendimle ilgili farkındalığım arttı, insanlar ve evrenle ilgili de.. Herkesi çok sevdim. Meryem ve Samira'nın içtenliği, yumuşak ve sıcak enerjisi muhteşemdi. Herkese çok teşekkür ederim. Eve dönüş hiç bu kadar zor olmamıştı..

Zeynep

Tamamen yargısız, araştırma yapmadan bir arkadaşımın sırf mekanı beğendiğim için katıldığım bu çalışmalardan müthiş zevk aldım.. Eğlenirken, farkında olarak veya olmayarak öğrenmek, fark etmek, yargılardan ve tabulardan kurtulmak, kendini önce dağıtıp sonra toparlamak, içindeki enerjiyi keşfetmek çok güzeldi. Katkı olan herkese şükranlarımı sunuyorum.. Namaste.

Zehra

Bilmek, öğrenmek için değildi. Çok şey anlatıldı, okuduk herkes herşeyi biliyor. Ama yaşam eksikti, ol’ma hali olmadan çabalarda kaybolmuş anımsamaya çalışa yoğun bir yaşam hissi kalmıştı. Kün fe yekün dedim, niyet ettim ve bıraktım sadece ben oldu. Herkes, herşey maddenin içindeki basitlik, muhteşemlik, var oluş hikayesi cinsel enerji ile bedenime aktı. Ve yaşam yeni başladı. Ol’du.. Aşk’la, hazla, tutku ve sadelik ile...

Semra

Eğlenceli ve keyifli bir deneyim oldu. Bu alanı açtığı için tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Peri

Deneyimleme cesareti ve sonucun dayanılmaz hafifliği ve hazzı başka türlü anlatmak mümkün olabilir miydi?
Var olmanın, bir olmanın, aşk olmanın...

Nilgün

Eğitime başladığım ilk gün kulağımda çınlayan ses UYAN’dı.. O ses her gün büyüdü, büyüdü çığlığa dönüştü ve bugün eğitimin son günü, kendimi hayatın güvenli kollarına ön yargısız, şüphesiz, istekle ve sevgiyle bırakıyorum. UYAN’dım... Ve biliyorum ki bu uyanış henüz gözlerimi kırpıştırma aşamasında, uzun uzun gerinerek tüm hücrelerimi hissedip hazır olduğumda başımı yastıktan kaldırıp MERHABA HAYAT!!! diye haykıracağım. Tüm bu farkındalık, keyif, özveri için Meryem Suna’ya sonsuz teşekkürler. Biz’iz çok şükür. Kendimden kendime yolculuğumda yolumuzu kesiştiren her şeye, herkese, evrene şükür..

Özlem

Benim bu kampa dördüncü gelişim, dörtyüzüncü kezi de görmeyi büyük bir aşkla diliyorum. İnsanın hayatında yapması gereken şeylerin en üst sıralarında bu eğitimi deneyimlemek olmalı. Sayfalarca yazsam da yetersiz gelecek. Özetle söylenebilecek tek şey; GEL, KİM OLURSAN OL, KOŞARAK GEL!

Gamze

Cinsellikle ilgili çocukluğumdan beri düşündüğüm, kendimde aşırı bulduğum şeylerin aslında sonra çok normal olduklarını kavramıştım. Bütün erkek arkadaşlarımın kısıtlamalarının benim yanlış yaptığımı göstermeye çalışmasına rağmen kendimi cinsellikle ilgili hep normal buldum. Bu benim doğalımdı. Burada doğalığın ne olduğundan emin oldum. Cinselliği çok sevdiğimi, erkekleri sevdiğimi, kendimi onlarla iyi hissettiğimi tekrar fark ettim. Meryem benim için doğallaştırdı. Teşekkür ediyorum.

Nur

Muhteşem bir deneyim yaşadığımı kendi adıma söyleyebilirim! Şöyle biraz bildiğim şeyler vardı ama bu kadar, bu denli aydınlanabileceğimi hiç tahmin etmemiştim. Biz dört arkadaş Almanya'dan geldik ve dördümüzde bu dört gün içinde yaşadığımız deneyimler mükemmeldi. Kesinlikle yeniden bir doğuş, daha fazlasını kelimelere sığdıramıyorum. Meryem Hocam sana çok teşekkür ederim. Meryem Hocam mükemmel bir insansın.

Ali

Meryem’i önce böyle bir ülkede böyle bir konu seçip böyle cesur, kendiliğinden sevgi dolu, güven dolu bir alan açtığı için bütün kalbimle kutluyorum. Herkesin böyle bir alana ihtiyacı var. Kendinize bir hediye verin. Bütün emeği geçenlerede sonsuz sevgimle teşekkür ediyorum.

Meltem

Görmek ile bakmak, duymak ile dinlemek arasındaki farkı ve dokunmak ve ellemek arasındaki duygusal farkı ve derinliği anlatımın çok etkileyiciydi. Teşekkürler

Recep

Büyük bir merak ve istek ile başlangıcına geldiğim bu yolda bana bir melek gibi yaklaşıp yürümeye cesaretlendirdiğin, sardığın, sarmaladığın, kulağıma yumuşacık sesinle çağırdığın, verdiğin destek için sana çok ama çok minnettarım. Bu yolu uzun bir süre seninle yürümeyi arzuluyorum. Ama biliyorum ki artık içimde, kalbimde, ruhumda, varlığımdasın. Nereede olursam hep benimlesin. Seni çok seviyorum. Buraya gelmeden bana söylediğin şarkıyı hayatım boyunca söyleyeceğim.
‘haydi gel benimle ol
Oturup yıldızlardan
Bakalım Dünya'daki resmimize
Ordaki sevgililer uzanıp birer birer
Gün olur erişirler ikimize...’
Ve bende gün olup erişip bize ulaşmak bunu hep hissetmek arzusu ile..
Seni çok seviyorum

Ahu

Kesinlikle gelinmesi, yaşanması gereken bir kamp. Başta garip geliyor Allah Allah ne yaptım ben diye düşünüp, sonra bir günü bir hafta gibi yaşayıp zamanda kayboluyorsunuz. Sonra o gariplikler süper normal geliyor ve o gariplikte tatlı sarhoşlukla kayboluyorsunuz. En son gün ise keşke hep burada kalsam deniyor ve dışarıda hayata nasıl adapte olacağım tekrar diye düşünüyor insan. Güveni, kalbin yeniden atmasını, devamlı hissetmeyi, dokunmayı, herşeyi ama herşeyi yeniden hissetmek için kesinlikle gelmek gerekiyor. Gruptaki her bir kişiye ve Meryem’e sonsuz teşekkürler. İyi ki tanımışım her birini ve iyi ki gelmişim. Seviyorum.

Yeliz

İçinde kaskatı kesilmiş, adım atmaya mani engellerinin yaz güneşi altında bir buz kalıbı gibi erimesi gibi eridiğim, çözüldüğüm, böyle hissettiren bir deneyim yaşadım. Zaaflarımı, gücümü, engellerimi ve özgürlüğümü yeniden yeniden keşfettiğim, sınırlarımı genişlettiğim sınırsızlığın kapılarına şahitlik ettiğim bir kamp geçirdim.
Meryem sen şüphesiz hayatta gördüğüm en iyi öğretensin..

Semiha

İlk ve son anına kadar emek nefes enerji alın teri dolu olan bu eğitimi kutluyor ve bunun mimarları olan Meryem ve Samira'yı kucaklıyorum. Bende faydalı bulduysam yolumuz açık demektir. Çümkü ben korumacı ve sağlamcı biriyim maddi boyutunu son kuruşuna kadar helal ediyorum.

Tevfik

Meryem Suna’nın Tantra 1. Seviye grup çalışmasına katıldığım için çok mutluyum. Daha önce İngiltere'de birçok spirituel ve kişisel gelişim çalışmalarında katılımcı olarak, asistan olarak ve lider olarak bulundum. Meryem’in doğallığına ve yarattığı destekli, dönüştürücü birleştiriciliğine hayran kaldım. Kendini aşmak isteyen herkese öneririm.

Naz

Meryem Suna ile katıldığım eğitimden içimde ‘yaşam sevinci’ile dönüyorum. Kendi gibi olmak, kendim olmak, hem biz olurken hem de tekiliğin kendi içinde nasıl tam olduğunun farkına vardım. Muhteşem bir eğitim, her yaştan insanın olduğu bu deneyimi kendinize hediye edin. Ben doğum günümü burada kutladım..

Didem Elif

Hayatında farkındalıklar yaratmak, Dünya'ya düz bakmamak, yaratıcılığını görebilmek, hayatın her saniyesini hissedebilmek, bireyin kendisini tanımak için katılması ve yaşaması gereken bir deneyim. Kapıdan içeriye girdiğin ilk andan itibaren dünyam değişti. Kendimi iyi tanımadığımı fark ettim. Yeni yeteneklerimi ve enerjimi keşfettim. Anlatılmaz yaşanır...

Pehlül

Sağlıkla ve uzun yaşamak istersen Tantra’yı dene!
Tantra’yı yaşatalım ki özgürlükleri, barışı, sevgiyi perçinleştirelim. Doğayı, insanı, hayvanları aşk ile sev ki gerçek sevgi sizlere nasip olsun. Bunun ilacı burada, Meryem Hoca'da..

Cezmi

Epey bir zamandır bu Tantra ne olaki diye merak ederdim. Bu merak beni araştırmaya götürüp Meryem’i aramam ve onunla tanışmamla daha da merak etmeme sebep oldu. Sonrasında Tantra 1. Seviye eğitimine gitmeye karar verdim. Ve şimdi burada 5 gündür 55 hatta sonrasında 58 kişiyle bu deneyimi doya doya yaşadım. Tüm bariyerlerinizi, engellerinizi zihninizdeki kalıplarınızı görmek, fark etmek ve bunları ne kadar istekliyseniz o kadarını bırakmak istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Samimiyet, sıcaklık, birbirine saygı, sevgi, tabi ki aşk bu eğitimde buram buram bizlerleydi. Seksin aslında zihnimizdekinden çok başka bir şey olduğunu, yargılarımızın öğrenmişliklerimizin aslında ne kadar gereksiz olduğunu, kendini sevmenin aşkın ilk başlangıç noktası olduğunu bu eğitim temelde size gösteriyor. Mutlaka deneyimlenmesi gereken bir süreç, hayatınızda çok şey değişecek. Gruba ve Meryem’e sonsuz sevgilerimle..

Öznur

Cinsel enerji ile ilgili algıları değiştiren bu eğitimi 20 yaşına gelen herkesin alması gerektiğini düşünüyorum.

Eylül

Bu eğitime gelmeye niyetlendiğim andan itibaren bilinç altımın dirençleri ile karşılaştım. Ama engel olamadığım bir güç beni buraya çekti. Vücudum direndi, düşüncelerim direndi. Yeri geldi hıçkıra hıçkıra, titreye titreye ağladım. Ama eğitimin 4. Günü sabahı yeni bir hayata gözlerimi açtım. Burada kendi doğamı keşfettim. İçimde o muazzam gücün kapılarını açtım. Ayaklarımı sürüyerek geldiğim bu eğitim hiç bitsin istemiyorum.

Hanife

Özünüz ve yaşam kaynağı nedir merak ediyosanız, özünüz ve yaşam kaynağı ile tanışmak istiyorsanız, aşkın ne olduğunu anlamak istiyorsanız, ezberlerinizi bozup hayatınızı coşku, haz, huzur, dinginlik, aşk ve koşulsuz sevgi ile yeniden inşaa edip sağlam, güçlü temeller üzerine her daim hissedebileceğiniz koşulsuz sevgiyle kutsanmış bir yaşam tadını bilmek ve bunu her daim deneyimlemek için bu eğitime ve hayata ‘EVET’ deyin.

İlknur

Siyah beyaz bir filmden rengarenk bir filme geçmiş gibi hissediyorum. İçimden hiç görmediğim renkler çıkıyor. Ve dönüştüm, kadın sandığım kimliğimden insan kimliğine, oradan tanrıya, oradan dişiye ve erile sonunda ise bütüne..

Ayşe Doğa

Bu kamp benim kişisel dönüşümüm açısından çok kıymetli. Kıymetli ne demek? Daha ötesini bulamadığım için bu kelimeyi seçtim. Yaptığım tüm seçimleri farkındalıkla yaparak, sonuçlarını kamp esnasında deneyimlemek bile yaşamın coşkusunu tüm hücrelerimde dans ettirdi. Bu dans burada başladı ve yükseldi, yükselerek de büyük bir hızla hayatın içine akmaya devam edecek. Kendi içimdeki tanrıçayı uyandırmamı sağladın için sana ve tüm ekipteki her bir parçama sonsuz şükranlarımı sunarak, önlerinizde saygıyla eğiliyorum.

Buket

Çok güzel ve çok çok ilginç geçti.

Şaban

Bu kampta çok şey öğrendim. Mutlaka katılınması gereken bir kamp. Şöyle özetleyebilirim ki; burada bedeninizin ve ruhunuzun tadına varıyorsunuz, sınırlarınızın dışına çıkıyor ve kendinizi yeniden keşfediyorsunuz. Bir ‘lotus çiçeği açılması gibi’ hissediyorsunuz. Muazzam bütünlük hali içerisinde hem hal oluyorsunuz.

Gülten

Güzel insanlarla, neşe içinde, güle oynaya, keyifli bir öğrenme ve deneyimleme süreci içinde geçen bir beş gündü.
Teşekkür ederim

Recep

Söyleyecek o kadar çok şeyim var ki…
Meryem binlerce kez iyi ki varsın, iyi ki buluştuk.. bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olamaz, varlığıma ışıklar yağdırdın.. tantra kampında İda dağlarının eteğinde diğer yarımı benimle bir kez daha buluşturdun ve sonsuza kadar evet deme onurunu bahşettin. Hayatımın en unutulmaz en kıymetli günlerini yaşadım. Seni çok seviyorum ve seni sevmeme izin verdiğin için teşekkür ederim.

Helin

Kampa katılmak; hayatın her zaman yeni deneyimlere ve keşiflere açık olduğunu, ruhunda yatan dişil ve eril enerjinin uyanmak için sadece elimizin uzatılmasını beklediğini gördüm, zihnimin aydınlanmasını ve kendimi bulmamı sağladı.

Caner

Çıta çok yükseldi derken, çıtaların kırıldığını gördüm, duydum, hissettim. Teşekkürler Meryem Suna.

Veronica

Ben bu kampta KENDİME ve HAYATA EVET dedim. İçimdeki kutsal dişi ve kutsal erkeğin izdivecına bu kampta adım adım tanık oldum. Artık içimdeki, ruhumdaki dişi ve erkek tek bir bütün.  Şükürler olsun.

Didem Akar

Çok görkemli bir tecrübeydi benim için. Şu an bende tam olarak olanı algılayamadığım için tanımını yapamıyorum ama şunu bildiğim kesin MASAL GİBİ. Bu dünyadan ama değil gibi. Dedim ya bilemiyorum

Cem

Bugüne kadar pek çok eğitime katıldım. Bu katıldığım en muhteşem eğitimdi. Hayatın zorluklarında oradan oraya savrulurken sorduğum soruların hepsinin cevabını bende, özümde gizli olduğunu fark ettim, hatırladım. Kendini severek, bedenini severek tanrıya ulaşırsın. Hayat basit ve eğlenceli bir oyundur.

Emel

Hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi. Kendimden kendime giden kendini bilme yolunda mihenk taşlarından biri. Bende artık olmadığını düşündüğüm bir çok duygu keşfettim. Kampın ilk iki günü hiç zorlanmadım ve yaşasın birçok şeyi aşmışım derken öyle aynalar çıktı ki karşıma başta neye uğradığımı şaşırdım. Ama üstüne gidip çözmeye niyet edince aşılamayacak bir şey yok. Kampa giren İdil ile çıkanın arasında çok büyük fark var ve daha yolun başındayım. Sürecin devam edecek olması güzel çünkü bu yolda yürümek çok zevkli. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

İdil

Bu eğitim bana göre herkesin olması gereken hayatın özünü içeren saf bir deneyim. Beklentilerimin çok çok üstünde bir şeyle karşılaştım. Herkesin hayatı tantra tadında yaşaması dileğiyle..

Batuhan

Tüm öğrendiklerimizin, duydyklarımızın,tutunduklarımızın, tabularımızın hepsinin yaşam oyununda bizleri ne kadar kısıtladığını engellediğini görmek ve gerçek cenneti yaşamamız içinmiş. Öğrendiklerimi ve öğretilemeden kalıplaştırdıklarımızı bırakmakmış meğer tantra.
Sevgilerle

Hatice

Çok doluyum, şükran hepsini dolu, dolu yaşadım. Beklediğimden çoğunu aldım, almaya hazır yönümü fark ettim. Aslında yıllarca talep etmeden verilmesini beklemişim ve beni görün diye çırpınmıştım. Kendi varlığıma merhaba demenin hazzını yaşıyorum. Evraka evraka! Kendimi buldum.
Namaste

Aydan

Aşk, sevgi, hayat, yaşam, neşe, huzur, dostluk, samimiyet, yaradan, güven, oyun, teslimiyet gibi kelimeler benim için her zaman önemliydi. Ama her an bunları parça parça aralıklı yaşıyordum. Burada dostlarla can’larla birlikte hepsini bir anda deneyimledim. Teşekkür ederim kendime ve kampta bulunan tüm kardeşlerime.
Şükürler olsun.

Dilek Alisa

Cinselliğimi özgürce kabul ettim, içimde ki anneyi ve babayı kabul ettim. Onlarla bütünleştim. Sevgiyi yön korkusu olmadan ifade etmeyi ve kabul etmeyi kabullendim, seçtim.
Teşekkürler

Sayima

Birkaç kelimeye sığdırılamayacak kadar derin deneyimlerin içinden geçtim. Kendini bulma ‘Ona’ ulaşma yolunda çok büyük bir adım attım.
Minnettarım
Teşekkür ederim

Aysu

Gülü, güzelliği, keyfi, dişiliği, erkekliği, ‘bir olmayı’ hissettirdiği ve yaşattığı için Meryem hanım ve ekibine teşekkür ederim.

Ebru

Buraya, kazdağları’na kadınlığınızı ve erkekliğinizi yani bütünlüğünüzü hatırlamaya kesin gelin. Muhteşem bir rehberin size yol göstermesine izin verin.

Nazife

Her birimiz hayat yolculuğunda yürüyen eşsiz varlıklarız. Bu yolculukta karşımıza çıkan rehberler, uğradığımız duraklar çok kıymetli. Çünkü hepsi bir farkındalık için rolünü oynuyor ve görevini yapıyor. Ve ben zannettiğim esas yolculuğun sadece kendinden kendine, zihinden gönüle olduğunu bir kez daha deneyimledim. Gönüller bir AŞK’la Ya Selam

Hande

Acıyı görerek ama ona izin vermek yerine onu azad ve kabul ederek şifalanabileceğini derinden her hücremle idrak ettim.
Sevginin ve Tanrı’nın bu denli sade ve kolay olabileceğini öğrenmek benim için eşsiz bir mucizeydi.
Ayrıca sevgilim, ruh eşim Helin’e dünyevi olarak da kabul verebilmeme yardım etti ve kendisine evlenme teklifimi kampta yaptım.

Oğulcan

Özellikle cinsel anlamda ve hayatın diğer alanlarında özgürleşmek için büyük bir adam isteyen herkese bu tantra inzivasını yürekten öneririm. Bilinçli ve bilinçsiz olarak sahip olduğunuz tüm kalıpları zangır zangır titretecek, sizi sarsacak, yoracak, kızdıracak, mutlu edecek ve özgürleşmeniz için size çok güzel fırsatlar sunacak.

Erdem

Muazzam,
Kendine giden yolda uğranılması, yaşanılması ve hissedilmesi gereken bir durak burası. Ruhun özüyle buluşmasını sağlayan bir mola yeri. Ne amaçla gelirsenşz gelin bambaşka kapılardan geçeceğiniz doğal bir liman burası. Sistemin ve rutinin sınırları dışına çıkmak ve özgürleşmek için mutlaka uğrayın. Yaşam yolunda durmak yok yola devam ve ama keşke böyle duraklar olsa!

Ayşe Y.

Bu eğitim benim tabularımdan kurtulmamı sağladı. Benim düşüncelerim ve tabularım beni ne kadar kısıtladığını onları bırakınca kendi özgürlüğüme kavuştum.  Ve benim içimdeki Tanrıyı onun varlığını içimde hissettim.

Cem

İntibalar, deneyimler

Güvendiğim bir arkadaşımın önerisi ile geldim. İlk duyduğumda kabullendim. İlk dersteki intibam yalnızca cinsellik ile ilgili mi şeklinde idi. Ancak deneyimlerimiz yaşamın tümünü kapsayan bir bilgi olduğu şeklinde oldu. Özellikle büyük toplumsal baskı, mahalle baskısı, aile baskısı altında yaşayan ve kendini kadından üstün gören öyle yetiştirilen erkeklerimizin de deneyimlemesi gereken bir eğitim.

Teşekkürler

Reşat

Farkında olmadan baskıladığımız özgürlüklerimizin ortaya çıkmasını sağladı. Bu özellikleri dönüştürerek(negatifi pozitife) pozitifin, ışığımızın artmasına sebep oldu.
İç sesimizi, sezgilerimizi, kendi rehberliğimizi alabilmeyi ve bunda emin olmayı öğretti.
Evrenin bizimle konuştuğunu net bir şekilde algılamamızı sağladı.
Güçlü yönlerimizi ve zayıf yönlerimizi gösterdi.
Zayıf ve eksik yönlerimizi güçlendirmeyi öğretti.
Duygularımızdan farkındalıkla rehberlik alacağımızı, düşündüğümüzden çok daha fazla tat alabileceğimizi, sırf bunları fark etmediğimiz için hayatı ıskaladığımızı gösterdi.
Cinselliği, hayatımızda ki normal aktiviteler gibi kabul edebilmeyi, paylaşabilmeyi öğretti.
Cinselliğin yaşanmasının kendinizi sevmeye giden ve ilahi olana ulaşmanın yolu olduğunu öğretti.

Arzu A.

İlk başta tereddüt etmeme rağmen Hasan Sonsuz’un facebook paylaşımı ile katılmaya karar verdim. Deneyimlediğim bir olma hali ‘’birlik, tamlık, bütünlük’’ koşulsuz sevginin bile ortadan kalktığı, arada sevecek ve sevilecek bir şeyin-varlığın kalmadığına dair sadece bırakmanın deneyimlediği keyifli bir keşif oldu. Bedenime, tüm diğer yansımalarım olan diğer bütün varlıklara şükürler olsun.

Adela

AŞK;
Aşıkta benim, maşukta..
Benim, benden bana olan yolculuğumda çaresizlikte var umutta, keder de var neşe’de, öfke de var mutlulukta, kızgınlıkta var çoşku da, korku da var cesarette. Ben bu yolculukta olduğum için çok mutluyum. Herkes ve herşey benim. Ben herşeyim. Tamım, tamamız..

İlnur Ayşe

Birinci seviyede çok zorlandım, çatır çatır esnedi kendime belirlediğim ve bana giydirilmiş sınırlar. 2. Seviye de bütünlük hissi, tam olma halini deneyimleme. Onunla bir olma hali..

İlknur

Aşk dolu, ruhun doyduğu, gönlün durulduğu, coşku dolu bir süreçti.. Yüreğinize, enerjinize, rehberliğinize sağlık..

Soley

Yaşam eğitimi Tantra 2. seviye
Eski eşim dahil olmak üzere tüm çevremin gelmesini diliyorum. Beni seven sevmeyen hatta özellikle sevmeyenlerin gelmesini diliyorum. Çünkü; bütünlüğün farkındalığına ulaşabilirlerse düşmanlık kavramı ortadan kalkar.
Sevgiyle

Reşat

Benim Aşk yolculuğumun durağıydı Tantra 2.
Öyle kendimden geçirdi ve öyle kendime getirdi ki. Önce durdum aşk’I dinledim sonra döndüm kendimi dinledim, Bir şarkı mırıldanıyor ve yükseliyor içimde ‘bir ben var ki benim içimde benden öte benden ziyade, bir sen var ki senin içinde senden öte senden ziyade’ (Barış Manço)
Yaşadığım her an’a ve yaşamıma dokunan tüm aşk’lara şükürler olsun. Anlatılmaz yaşanır dedikleri Aşk’a düştüm ben çok şükür :)

Zeynep

Tantra 1’deki çocuğun ergenlik çağını yaşamış gibi hissediyorum. Yine sürükleyiciydi ve muhteşem deneyimler yaşattı bana. Meryem Suna yine yerinde müdaheleler ile deneyimime muazzam katkıda bulundu. Seni seviyorum. Teşekkürler.

Ermegan

Tantra 2
Sevgi ve Aşk başka türlü bir eğitimde bu kadar doğrucu çalışabilir mi bilmiyorum. Sevgi, çoşku, keyif, mutluluk, dostluk, aşk, heyecan, acı ve doyum hepsini derinlemesine hücrelerimde hissederek bu eğitimden bu kamptan ayrılıyorum.

Teşekkürler Meryem Suna, Teşekkürler Samira, Teşekkürler Allah’ım.

Şeyda

Duygularımı ifade etmeyi deneyimlediğim için önce Meryem Hanım ve bütün Ben’lere teşekkür ederim. Özellikle duyguları tanımak ve anlamakla ilgili proseslerde çok sert geçişler olduğunu bana ağır geldiğini hisettim Ritme uymakta zorlandım, katkı olması dileğimle.

Ebru

Olağanüstü bir workshop’tu. Kendimden çıktım, yine kendime döndüm. Döndüğümde bulduğum başkaydı. Kalbinizi açmanın bu kadar kolay olduğu pek az yer vardır belki, sayısı artıyor neyse ki.siz okyanusun farklı yerlerine kocaman damlalar düşürdünüz. O damlalar halka olup genişleyecek, taki bütün halkalar birleşinceye kadar. Tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Iyi ki varsınız, iyi ki yollarımız kesişmiş. Aklımda dönüp duran şu sözlerle ayrılıyorum burden. Müziğinide kendim uyduruyorum 
‘Şifa eğlencedir, eğlence şifadır. E hadi eğlensenize…’

Taylan

AŞK;
Aşkın bir ve biz olduğunu, aşkın aşk olduğunu anlamak için kendine aşık olman gerektiğini anladığım için kendime ve bize aşığım..
Iyi ki varsın AŞK!

Caner

Tantra sayesinde Dünya'daki bütün canlı ve cansız varlıkların gerçek aşk ile farkındalığına vardım.

Mustafa

Bu eğitimde hakikatin Allah Aşk’I olduğunu gördüm(hissettim). Bir erkekte aradığımı ve bulacağımı zannettiğim ‘aşk’ duygusunun aslında ‘Allah Aşkında’ bulduğumu gördüm. Yani ben yıllarca ‘Allah Aşkı’nı aramışım. Bunu deneyimlemek ve yaşamak beni baştan yarattı. Allah’a şükürler olsun. Herkese şifa olsun. Meryem Suna’ya minnettarım. Herkese teşekkür ederim, beni bende yarattığım için kendime de teşekkür ediyorum. Iyi ki biriz, iyi ki varız..

Gülay

Aşkın gerçekten ne olduğunu anlamak, deneyimlemek, tadına bakmak.. ‘Tantra 2’ işte bu!Aşkın gerçekten ne olduğunu anlamak, deneyimlemek, tadına bakmak.. ‘Tantra 2’ işte bu!

Gülen

Kalpten kalbe yolculuk, hac yolculuğu, ancak bu kadar güzel yaşanabilirdi. Kalbimizin etrafına fark etmeden yerleştirdiğimiz tüm korunaklı bariyerleri fark etmek ve bunların gerçek olmadığını görmek, gerçektende harika bir deneyimdi. Aşk’a ihtiyacın yok çünkü AŞK zaten sen’sin. Sevgili Meryem, bu farkındalığı bizim görmemize vesile olduğun için sana gönülden AŞK ile teşekkür ederim. Aşk ol’sun!

İpek Senem

Öldüm, doğdum, öldüm, sonra yeniden doğdum. Sonra bir daha bird aha, tıpkı hayatın devinimi gibi...

Ayşe Doğa

Bu deneyimle tanışmama vesile olan ruh eşlerim Fatoş ve Meryem size teşekkürüm az gelir. Bu renk cümbüşünün içinde kendi rengimi bulmama yardımcı olan tüm ruh eşlerime teşekkür ediyorum. Tutunduğum tüm duygu ve düşüncelerimden özgürleştim. Tanımadığım ama uzun yıllardır tanıdığım her bir ruh bana öyle güzel dokunuşlar, tatlar, zamanlar verdiler ki kendimi buldum. Evimdeyim. Dünyanın en güzel hissiydi hiç tanımadığım insanlarla bir araya gelip onların yaşamlarına ortak olmak, paylaşmak. Benimle burada bütünleşen tüm güzel kadınlara, hayatıma dokundukları için tüm güçlü erkeklere bana gösterdikleri değer, saygı için çok teşekkür ederim. Benim için burası tek cümle ile; “ kah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi, Kah inerim yeryüzüne seyreder alem beni “. Seviyorum, seviliyorum.

Zeynep

Bu çalışma benim için hem güzel hem de rahatsız ediciydi. İçimdeki ihtiyaçtan oluşan boşluktan emilen enerjiyi gördüm ve o boşluğu ve ihtiyacı kendimden başkasının tam olarak dolduramayacağını hatta zaten dolu olduğunu görmeye başladım. Bir uyanış olduğunu görüyorum bunun. Kibir güçten değil güçsüzlükten kaynaklanır. Ben içimdeki boğanın gücüyle  beraberim.Bu çalışma benim için hem güzel hem de rahatsız ediciydi. İçimdeki ihtiyaçtan oluşan boşluktan emilen enerjiyi gördüm ve o boşluğu ve ihtiyacı kendimden başkasının tam olarak dolduramayacağını hatta zaten dolu olduğunu görmeye başladım. Bir uyanış olduğunu görüyorum bunun. Kibir güçten değil güçsüzlükten kaynaklanır. Ben içimdeki boğanın gücüyle  beraberim.

Volkan

Adrasan’daki yapılan bu eğitime ikinci katılışımdı. Geçen yıl Kazdağları’nda o kadar eğlenmiş, gülmüş ve aşamadığım bir konu hariç diğer tüm enerjilerle öylesine dolmuştum ki bu yıl karşıma çıkan ikinci fırsattan hangisini seçeceğime karar vermekte çok büyük zorluk yaşadım. Ama içimdeki ses Meryem Suna’nın doğal ve gür bir kaynaktan akan enerjisinden daha çok şifa bulacağımı söyledi ve yine çok gülüp eğleneceğimi düşünerek geldim. Ve yine hem çok güldüm, hem çok eğlendim. Yeni ve doğal arkadaşlar tanıdım, harika bir tatil yaşadım. Tabularımın (putlarımın) hepsini kırdım, parçaladım. Öz’e yolculuğumda beni çok şaşırtan astral seyahati bir diğer arkadaş ile birlikte yaşadım ve inanamadım. Hala nasıl oldu bilmiyorum. Her şey mucizeydi. Görmek isteyenler için mucizeler her an yaratılıyor ve yaşanıyor.

Ayşe İlknur

Kamp süresince deneyimlediğim bütün çalışmalar bende apayrı bir tat bıraktı. Cinsel bir birleşme olmadan nasıl zevk alınacağını, sevgiyle, şefkatle dokunmayı ve dokunulmayı burada yaşadım. Bu süreci birlikte yaşadığım arkadaşlarımın benden farklı olmadığını, benim bir suretim olduğunu, hepimizin bir olduğunu deneyimledim. İçimizde bugüne kadar koyduğumuz sınırların nasıl teker teker çözüldüğünü, dönüştüğünü gördüm, hissettim. Ayrıca çok neşeli, çok içten, samimi ve çok paylaşımcı bir süreçti. Aynı anda birçok kişi tarafından sevgiyle, şefkatle sarmalanmak çok güzeldi. Bana bu süreci yaşattığınız için Meryem Suna’ya, Samira’ya ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sizi sevmeme izin verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

İpek Senem

Bu kampta üstadımdan 

1. Dünyadaki bütün canlı varlıkları aşk ile sevmek
2. Dünyadaki bütün canlı varlıkların dili olduğunu ve her bitkinin buna aşk ile yaklaşıp konuştuğunu bilmek
3. Gökyüzüne bakarak bütün güzel enerjinin içe aktığını ve o enerjinin büyük güç verdiğini görmek
4. Bir kadınla sevişmenin nezaket, saygı, hassasiyet, duyarlılık ve incelik gerektirdiği bir sanat olduğunu anlamak
5. Dünyadaki bütün canlı ve cansız varlıklar aynı kıymeti taşıyor, insan kibrinin farkında olması gerekiyor.
6. Sizi Seviyorum. Siz bir meleksiniz.

Mustafa

Hayatım boyunca yapmaya cesaret edemediğim şeylerle yüzleştiren, korkularımın üzerine gitmemi sağlayan ve birlik hissini, içimizdeki şeytanı kabul edip, onunla dost olmayı başardığımız an mutluluğa dönüştürebileceğimizi fark ettiren muhteşem bir deneyimdi. Benimle birlikte herkesin içinde var olan ve tüm duyularımızla hissettiğimiz alanların farkında olarak bunları nötralize etme yolunda adım atmamıza vesile olan ve yaşayarak deneyimlememe yardım eden, en yüksek bilgeliğin hayrı ile Öz’e itimat etmemizin yollarını gösteren, tercih etmemize yardım eden, hiç bitmeyen enerjisi ve aurası ile kadınlığı müthiş biçimde temsil eden Suna’ya, doğallığı,içtenliği ve samimiyeti ile Samira’ya ve birbirimizin parçası olduğumuzu hatırlatan, aynalık yapan, iyinin  ve kötünün bir olduğunu unutmamamı sağlayan, varlığımı yeniden hissettiren ve unuttuğum şeyleri hatırlatan yeni tanıdığım tüm dostlarıma teşekkür ederim.

Şebnem

Hayatımın en muhteşem ve de en zorlu kampı oldu. Defalarca daha gelirim ve de herkesi getiririm.

Hasan

Bu çalışma ile içimdeki bölünmelerle yüzleşme fırsatı buldum. Şimdiye kadar sevgiye o kadar çok odaklanmışım ki onunla birlikte gelmesi gereken kin ve nefreti hiç hissedeemdiğimi gördüm. Bunun üzerine yani içimdeki ERİL’in gelişmesi için çalışmaya devam edeceğim.

Atilla

Büyük cesaret. Cesur ruh Meryem Suna. Seni tanımaktan onur duydum. Varlığın bir armağandır bu dünyaya. Allah yar ve yardımcın, dediğin gibi SEVGİLİN. Böyle bir konuyu çalışmayı bu ülkede böyle bir zaman evresinde yapmak ancak senin gibi yüce bir ruhun alabileceği vazife. Seni tüm varlığımla selamlıyorum ve önünde saygıyla eğiliyorum. 

Nazire

Gelmeden önce kaygılarım vardı ancak bu kampta tam da olmam gereken yerde ve zamanda, içimde zaten var olduğunu deneyimlediğim yoğun aşk ve sevgiyi bir kez daha kutsuyorum. Yeni hayatımın ilk günlerinden heyecan ve aşkla.

Özlem

Buraya gelmeden önce enerjimin tıkanıklığının farkındaydım ve ihtiyacım olan burada olmakmış ki bir şekilde karşıma çıktı ve buradayım. Hayatıma 20 sihirli parmak değdi ve her birimiz “bir” olmayı deneyimledik.  İlk gün ile bugün arasındaki farkı “hissedebiliyorum” Burada sevmeme izin veren arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve şükran duyuyorum. Kendime burada olmayı seçtiğim için teşekkür ediyorum. Sizleri çok seviyorum, iyi ki varsınız.

Cilve

Kendimi burada hem bir bütünün parçası gibi hem de bir bütün gibi hissettim. Kendi hakikatime uyandığım bir deneyim oldu. Duyduğum tüm güzel sesler, gördüğüm her görüntü, hissettiğim her duygu… Hepsini en derinde yaşadım. Buradaki ruhlarla bir oldum. Kısacası muhteşem bir deneyimdi.

Münevver

Buraya eşimle geldim zor günlerin ardından her gün rahatlayacağımızı, hayatımın en mutlu günlerini geçireceğimizi sanıyordum. Öyle olmadı, hayatınla, ilişkinle ve bildiğini zannettiğin diğer birçok şeyle ilgili açılımlar yaşadım. Buraya mutlu olmak için gelmiştim, sadece 4.5 gün.  Ama şimdi bütün hayatımda mutlu olmamı sağlayacak deneyimlerle ayrılıyorum. Bu eğitim mutlu olmak için değil, mutlu kalmak için bir şeyler öğretti. Her şey için teşekkür ederim.

Bora

Bu hayatta ne kadar eksik parçam ve onlara olan özlemimi, kızgınlığımı, hasretimi buldum. Parçalarımla bir ve tamam oldum. Ruhumu eve döndürmek için parçalarımı toplama şansı buldum. Onlardan almam gereken derslerimi aldım, bir sürü Ben olarak buradan ayrılıyorum.

Cumali

Burası ruhuma şifa oldu. Burada olan herkese , her şeye şükran hissediyorum. Kendimi buraya getirdiğim için kendime teşekkür ediyorum. Sebepsiz hiçbir şey yok. Her şey olması gerektiği gibi oldu. Namaste.

Miray

Yanlışlıkla düştüğüm bir yerden doğru olarak çıkılmanın ne demek olduğunu öğrendim. İfade, iletişim eksikliği yaşıyorum hem kadın, hem erkekle dedim. Tanrılar savaşının içinde insan olmanın huşusunu yaşadım. Işık her yerde görmesinin bilene.  Aşk ve sevgiyle.

Hatice

Güven duygusu hakkında bildiğim her şey yanlışmış. İçimde olmadığını düşündüğüm bütün duygular aslında en fazla haliyle oradaymış. Sevgi çok geniş ve sınırsızmış. Sevgi sınırsızlıkmış. İyi ki gelmişim ve iyi ki eşimle birlikte gelmişiz.

İyi ki varsın, varlığına şükran doluyum

Yasemin

Cinsellik konusunda açık bir insan olmama rağmen  bu eğitim bu konuda yeni bir bakış açısı kazanmamı sağladı. Hayatı ve cinselliği daha derinden yaşayacağım yeni bir dönemin başladığını hissediyorum. Minnettarım. Aşk ile..   

Ezgi

Burası bir sevgi okyanusu. Bu okyanusa karıştım, aktım, eridim. Aşk’ın yürüyen hali olmayı deneyimledim. Yeni ben’ler keşfettim burada. Mutluyum, huzurluyum, canlıyım, sevgi taşıyor varlığımdan.                               

Taylan

En etkilendiğim kısım ve en büyük kazanımım, gördüm ki; buradaki herkes benim bir parçam. İlk gördüğümde bana çok uzak gelenler, çok samimi bulduklarım, görmek istemediklerim, herkes, bu çalışmadaki her bir kişi aslında benim. Kabul etmekte zorlandığım, görmezden geldiğim hatta sevmediğimi düşündüklerim. Hepsi, herkes ayrı ayrı benim. Uzakta tutmak istediklerim, yanına gidemediklerim, gözlerine bakamadıklarım. Hepsi benim. Ama şu an hepsini o kadar seviyorum ve kabul ediyorum ki. Hepsini olduğu gibi, olabildiği kadar, olabildiği şekliyle. Şükürler olsun! Teşekkür ederim. Namaste.

Derya

Hayatımda ilk defa bir şey yaşadım, bu cinsellik değildi. Çok olağanüstüydü, ruhum sadece ruhum ahenkle sevişti, doyumu yaşadı. Ruhum tamamlanmayı deneyimledi, çok özel, çok sıradışı bir deneyimdi.

Nigar

Kendime verdiğim en güzel hediyelerden biri Tantra tatili. Doğa, dere, Aşk ve Suna, daha ne olsun. Her sabah kendime sımsıkı sarıldım ve aşkla öptüm kendimi çünkü biliyorum ki ben kutsalım, bedenim muntazam yaratılmış bir sistemin parçası ve içinden Tanrı’nın nefesi geçebiliyor. Bunu rüyamda bile gördüm. Şükran doluyum

Özlem

35 yıldır hiç tatmadığım en nefis nimeti, hiç koklamadığım kokuyu, hiçbir zaman hissetmediğim dostluğu, sarılmayı, merhameti, dinginliği, huzuru, nefesi aldım, tattım, gördüm, duydum, keşfettim. İçimdeki Ben’e Elif’e 4 günde ulaştım. İyi ki, İyi ki, İyi ki, yüzbinlerce kez iyi ki gelmişim.    

Elif A.

Çok eğlendiğim, anda kaldığım günler geçirdim. Eğitimin formatı ve uygulamaları çok iyi hazırlanmıştı. Amacı ürkütmeden sınırların dışına çıkartmaktı. Tesis biraz daha iyi olabilirdi, konfor açısından yetersizdi. Sıcaklığınız ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Emek

Şehirden uzak, muhteşem bir doğanın içinde , kutsanmış bir nehrin yanı başında, kendinle ve senin gibi hisseden insanlarla Tantra’yı, spiritüelliği ile farkındalık dolu günler yaşadım. Fiziksel, duygusal, düşünsel ve ruhsal olarak tam bir doyum yaşadım. Bu kampa gelen Şeyda ile bu kamptan ayrılan ben aynı değil. Ve bir daha aynı olmayacak geçmişte, şimdide ve gelecekte. Birşeylerin dönüştüğünü ve bir devrin kapanıp yeni bir devrin başladığını biliyorum. Müteşekkirim. 

Şeyda

Aşkı ve aşkın fiziksel hale dönüşümünü anlatan duygu ve eğlence dolu bir eğitimdi.  

Aykut

38 yaşındayım ve yeni doğduğumu hissediyorum. Yaşamak için sabırsızlandığım bir hayatın içine doğru ilk adımımı attım burada. Kendimle ve Evrenle kucaklaştım. Eğer bu eğitime bir isim koyacak olsaydım “İçindeki Tanrı ile beraber Varoluş” derdim. İyi ki varsın Suna, seni tüm kıymetli arkadaşlarımı ve evrendeki bütün ruhları sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepimiz Bir’iz.

Onur

Bu eğitimi okullarda verebilsek işte o zaman dünya daha güzel bir yer olurdu. Yargısızlığı, tüm düşünce, duygu ve hissiyatı olduğu gibi kabul edebilmeyi, zihinde bilmek kolay da bunu tüm hücrelerinde yaşamak başka bir şey. İçimdeki Tanrıça’yı bu kadar uzun deneyimlememiştim ben. İyi ya da kötünün ayrımlarının kalkması, sadece o andaki muhteşem vecd hali, geleni olduğu gibi kucaklamak ve sevgiyle kendimi ve karşımdakini dönüştürmek. Bunları yaşadım

Gülen

Sevgili Meryem, hayatımda eksik olan, kaybettiğimi düşündüğüm, ulaşmayı hayal bile etmediğim bütün güzelliklerin zaten benim içimde olduğunu ve onlara çok kolayca ulaşabileceğimi sağladığın için şükranlarımı sunuyorum

Atakan

Eğitimdeki meditasyonlar ve prosesler benim kendimi arayış sürecinde bana inanılmaz bir deneyim yaşattı. Her şeyin içine girerek hissettim. Grup enerjisinin yargısız desteğini deneyimledim. İlk gün kendimi hareketsiz, resmen bir ölü gibi hissediyordum, dans etmeyi çok sevdiğim halde onu bile yapmaktan acizdim. Hayat enerjimi tükenmiş buluyordum. Eril enerjiyi, duyarlılığını, sevgisini kendime dokunduğumu hissederek burada kazandım. Hem öğrendim hem eğlendim. Yılların tüm stresini attım, istediğim erkeği hayatıma çekecek dişi enerjimi ortaya çıkardım ve de çektim.

Gülay

İlişkiler önce enerji alanında başlıyor sonra bedende ifade buluyor. Duygu şekli formun ötesinde işleyen bir enerji. Kalıplarım vardı cinsellikle ilgili değil, cinsiyetle ilgili kıramadığım sınırlarım. Bunları fark ettim ve cinsiyet kavramına takılmadan duyguyu özgürce yaşanılacak bir şey olduğunu kabul ettim. Dokunma, yakınlaşma, samimiyetle ilgili sınırlarımı kaldırdım

Emine

Kavramların birbirine karışmışsa, korkuların dağa çarpıp geri geliyorsa, dokunmak kalbinde yer bulmuyorsa katıl ve kendini bul. Sonuca değil sürece bırak

Sevcan

Şu an sevişme arzusuyla doluyum ve bunu paylaşmakta hiç sakınca görmüyorum. Çok küçük yaşlardan beri kadın olarak ayıp, günah, yasak, ahlaksız kavramları çevresinde cinsellikle ilgili duyduklarımız özgürce haz almaya, yaşamı doyasıya yaşamamıza izin vermemiş. Şimdi buna niyet ediyorum ve bunu evrene haykırıyorum. Bu eğitime başlamadan bu düşünce aşamasında bu kadar kısa sürede yol alacağıma inanmazdım. İyi ki Tantra ve İyi ki Meryem sen varsın. Cinsel deneyimler arzu dolu sevişmeler sana geliyorum

Özgü

İçimde olan, kendimden sakladığım ve görmek istemediğim gerçek benliğimle tanıştım ve onu çok sevdim. Cinselliğin Bir olmak, Öz olmak, akmak olduğunu gördüm. İçimden bir BEN çıktı.Evrim

Evrim

Meryem Suna sende gördüğüm, benim ulaşmak istediğim ile aynı. Muhteşem bir dört gün yaşattın bizlere, benim için dört gün değil 14 yıl gibi geldi ve hiç bitmesin istedim. Seninle kendimi keşfettim, yolculuğum yeni başladı, seninle yeniden doğdum. Tüm kalbimle teşekkürler

Funda

Sevgili Suna, yolumda yolculuğumda Aşk’a yürüyüşümde karşıma çıkman tesadüf olamaz. Seni ve Tantra farkındalık kampını bu yaşamımda teğet geçirmediğim için şükran duyuyorum. Nefes koçluğu yapan biri olarak birçok eğitim ve seminerlere gidiyorum ama ilk defa BİR olanı bu kampta gördüm, yaşadım ve tüm hücrelerimde hissettim. Bizlere açtığın bu güvenli, huzur dolu, samimi alan için kelimelerle ifade edilmeyecek bir şükür halindeyim. Hem bedenimin hem ruhumun ahenkle dansını bütünleştirdiğim bu kampta mucizelerimi bir kağıda sığdırmamı isteme benden.

Fidan

İnsan hayatında birçok dönüm noktası vardır, zamanı gelmiştir ve seni çağırır kavşaktan geçmek için. Öncesinde başlayan değişim, dönüşüm, yenilenme sürecim çok doğru bir kararla beni Tantra’dan geçirip çok güzel bir akış sürecine bıraktı. Özümde hissettiklerimin altını çok güçlü bir şekilde çizdi. Bende ki gücü, inancı, kararlılığı parlattı. Gücümü, güvenimi kendime teslim etmemdeki en güzel yoldaşlardan biri olan, bu güzellikleri yaşamamı sağlayan Tanrısal rehberliğe çok şükür, bin şükür. Ben artık eril-dişil dengesinde tam ve bütün bir kadınım.                

Mine

Her an dolu, her an çok kıymetli. Her an büyülü. Ve en garibi her birinizin sebebi olacak biri var, aradığınız ruh aynı, sadece bedenler farklı ve inanamıyorsunuz. Yaşamınızdaki mücadeleniz, savaşlarınız, sevinçleriniz, tatlarınız yabancı bir bedende can bulmuş ve karşınızda duruyor. Var olan enerji kaçış dinlemiyor ve Suna hiçbir şey anlatmasanız bile sizi onun karşısına koyup yüzleştiriyor çok keyifli çalışmalar eşliğinde.  Hayat demek, gülümsemek, güçlü olmak, kadın iken erkek, erkek iken kadın olmak. Sadece bir adım. Gerisi geliyor. Yaradana daha fazla haksızlık etmeyelim verileni alıp farkında olalım.

Katre

Suna’cığım senin tavırların, rahatlığın kendi başına öğretici oldu, ben de her durumda rahat olursam bunun çevreme nasıl güzel yansıyacağını gördüm. Zaten gelir gelmez tanımasam da sana uzunca sarıldım.  Bu eğitim kendimle ilgili niyetlerimde güçlü revizyonlar yarattı, ifade sorunumu çoktan aştım. İfademe zarafet eklendi. Ve yaşamımda 15 yıldır çözemediğim bir düğüm bu çalışmalar esnasında mucizevi bir şekilde kendiliğinden çözüldü. Çok teşekkür ediyorum.    

Asena

Bu eğitime geldiğim ilk gün bir Tantra kampının nasıl olacağına dair çok fazla fikrim yoktu. Bu sebeple gergin geçen ilk anların ardından yalnızca isimlerini öğrendiğim diğer katılımcıların aslında yıllardır tanıdığım, bildiğim aralarında rahat hissedebildiğim ve hatta özlemini çektiğim varlıklar olduğunu anladım. Başka bir biçimde tarif edersem yuvada geçen 5 gün.          

Selçuk

Birçok çalışmaya katıldım ama bu kampta yaşadığım hisleri ve deneyimleri hiçbir çalışmada yaşamamıştım. Yıllardır içinde bulunduğum tıkanıklıklara bir meydan okuma oldu. Tabiatın içinde samimi insanlarla çevrili bir atmosferde kendime yaptığım en büyük kıyaktı.

Musab

Tek cümle ile samimi, içten, anlamlı, cömert, akışkan, davetkar, kışkırtıcı ve muhteşem. Gerçekten dönüştürücü, mutlaka deneyimlenmeli.      

Elif

Tantra’yı yıllardır araştırıyordum ancak eğitimine gitmeyi hiç düşünmemiştim. Vakti geldiğinde de gideceğimi bildiğim bir yerdeydim. Ancak benim için anlamlı olan mekanik bir eğitmenle çalışmak yerine,  sindirmiş, görünmeyeni armağan olarak verebilen, verdiğini göze sokmayan, doğal, açık bir eğitmenle çalışmaya olan özlemimin giderilmiş olmasıydı. Sevgili Suna; varlığına, eğitmenliğine, insanlığına, dostluğuna,içtenliğine, dişil enerjine, homojenliğine, ve vermenin en sade biçimiyle çalışmana şükranlarımla. Bir olduğumuzun idrakiyle ve tüm sevgimle.

Hülya

Suna’nın liderliğinde kamptaki herkesin ve her şeyin enerjisiyle mucizelere şahitlik ettim. Yaşanan şeyin adı tam anlamıyla “İlahi dönüşümdü”. Öz’ümle buluştuğum, kendimi sınırladığım tüm duvarları yıkmayı öğrenmeye ve deneyimlemeye açık olduğum anlar yaşadım. Kendimi suçlamadığımda özgür kalabildiğimi gördüm. Hayatımı zenginleştirecek deneyimlere açığım. Bu özel anlar Tanrım’a ulaşmamda beni besleyen havadır, sudur, ateştir, topraktır. Yeni hayatımda yeni adımı armağan eden Suna, “seni seviyorum”.        

Umut

Muhteşem bir tecrübe burası. Hiçbir eğitimde almadığım zevki, hazzı, değişimi, pozitif enerjiyi yakaladığım yer. Sadece bunlar değil tabi ki, bırakmak isteyip bırakamadığım enerjiyi salıvermemde yüksek fayda sağladığım yer. Yöneticiliğinde egolarından arınmış bir hoca olarak (daha önce hiç rastlamadım) böylesine muhteşem bir tecrübe sunuyorsun bizlere. Hiç’likten Hep’lik seçimimi yaptığım bu kampı özleyeceğim. Hepinizi çok seviyorum. Çok  Teşekkürler

Nadide

Çok genişlemeye, açılmaya, cinselliği anlamaya ve içinde kaybolmaya ihtiyacım olduğu an’da karşımdaydı. Karar vermek için yazılar okudum, videolar izledim. Buraya geldiğimde anladım, sana gelene sorgulamadan teslim ol. O ihtiyacın olanı sana sunacaktır. Al, kabul et, kutsa, içine koyarak yola devam et. Tantra yaşamın kendisi, içine konulacak hiçbir boşluk bırakmıyor. Hayatım doğanın müziğinde, akışında devam ediyor. Benim Sloganım AKIŞ.                         

Ö.Serap

Yemyeşil bir doğada Öz’üne yolculuk, kendini keşfetmek. Baktığın insandaki örtülü güzelliği yakalayabilmek. Kendi mucizene inanmak. Kazdağlarındaki beş günlük kamp bana inanılmaz iyi geldi. Yüksek bir bütünleşme ve mutluluk içinde ayrılıyorum kamptan. Kendini arayan herkese tavsiye ediyorum yürekten.                                                                     

Ethem

Eğitimde akışta olmayı, tutunduğum, baskıladığım duygularımla başa çıkabilmeyi deneyimledim ve umudumu beslendi. Birçok netleşmemiş cinsel tabudan kurtulmak adına çok şey öğrendim, çok mutlu oldum. Enerjimin değiştiğini, hafiflediğimi ve özgürleştiğimi hissettim. Bu çok güçlü bir beslenmeydi. Bundan sonraki hayatımı kolaylaştıran bir durumdu. Bunu katılımcı arkadaşların enerjilerinde de hissettim. Kamp öncesi ve sonrası belirgin bir şekilde insanların yüzüne yansımış, gözleri ışıldıyordu. Suna’ya, Samira’ya ve tüm katılımcı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki bu eğitime katıldım, iyi ki sizleri tanıdım ve iyi ki hayatımdasınız. Hepinizi çok seviyorum.    

Azmi

Kampa geldiğimde amacım tatil ve dinlenme idi, eğitimi sevmezsem katılmam diye düşündüm yalnız senin büyüleyici kişiliğin ve enerjin merak uyandırdı bende ve kesinlikle seni dinlemem gerektiğine karar verdim. Tantra eğitiminin bana bu kadar iyi geleceğini hiç akıl etmezdim. O muazzam anlatma şeklin, su gibi akan ses tonun, çekici, kışkırtıcı halin ve aynı zamanda buram buram kadın kokan, anne, kardeş, sevgili olarak bu kadar çok rolü barındıran bir eğitmenin tam zamanında ve yerinde karşıma çıktığı için evrene teşekkür ediyorum. Böyle bir ortamda olmak, böyle samimi dostlar edinmek ruhuma çok iyi geldi. Teşekkür ederim bütün kalbimle. 

Sevda

Beni buraya getiren şeylerin en başında senin bilgeliğin, duruşun ve hayata bakışın oldu.  Senin varlığın ve duruşun, insana kim olduğunu ve ne olmak istediğini yansıtıyor. Buradaki herkeste kendimden birçok şey bulduğum gibi bir çoğunu da aktardığımı gördüm. Seni tanıdığım için kainata, evrene, var olan her şeyin yaratıcısına sonsuz şükranlarımı iletiyorum ve teşekkür ediyorum.

Meryem

Her anlamda beklediğimden öte bir zenginlikte ve doyuruculukta bir dört gün yaşamama sebep ve aracı olduğunuz için size minnettarım.  Sevgilerimle. 

Talia

Tamamen sürprizler ile dolu bir kamptı. Gelmeden önce internetten okuduğum bilgiler dışında tamamen aktif, dinamik, farkındalık uyandırıcı bir eğitim oldu benim için. Kendimi yeniden keşfetmem, hayata evet deyişim bu kamptaki deneyimler ile pekişti. Herkesin denemesi gerektiğine inanıyorum

Serap

Kamp benim için çok anlamlıydı çünkü dışarda ya benim fark edemediğim ya da gerçekten olmayan bir duygu halini gördüm burada. İnsanlar birbirine sarılırken, seslenirken sadece duyularını değil kalplerini de kullanıyorlardı. Ortada beklentisiz bir sevgi var, her şey o sevginin beraberinde gerçekleşiyor, herkes sevgiyle dopdolu. İnsanın içindeki sevgiyi görmemi sağlayan Suna’ya ve tüm diğer arkadaşlarıma teşekkürler.

Tolga

Bu yolda erdişi olmayı ve gönlüyle vermeyi kabul eden bilge ruh Suna, teşekkürler. İyi ki varsın.

Özgür

Bu kampa gelirken beklentilerimin çok yüksek olduğunu ve her şeye rağmen gözlerimi kapatıp gitmem gerektiğini düşündüm. Hayallerim getirdi buraya fakat kampın sonunda beklentilerimin boş beklentiler olmadığını ve hayallerimin de yalnızca hayal olarak kalmadığını gördüm. Sonsuz teşekkürler.

Fatih

Suna’nın kendisini, yaklaşımını, bakış açısını, kullandığı teknikleri nasıl sözcüklere dökebilirim bilmiyorum çünkü O  bu tanımlamaların, sınırlamaların çok daha ötesinde özel, şifacı bir ruh.  O kendini sadece Tantra öğretisiyle sınırlamış bir şifacı değil. Bundan çok daha ötesinde yetenekleri olan biri ve bu yeteneklerini her daim geliştiriyor. Ben bir bilim insanı olarak Suna’ya ilk seanstan beri güven duymamın ve her seansta bu güvenin daha da güçlenmesinin bir nedeni de bu oldu. Ayrıca kendisiyle ne zaman iletişime geçerseniz size mutlaka geri dönüyor, sizinle her zaman yeni bir bilgi paylaşıyor, sizi o an ki durumunuza göre yönlendiriyor. Bazen bir şifacı, bazen bir arkadaş, bazen bir öğretmen, bazen bir sevgili gibi. Ve derinlerinizde biliyorsunuz ki Suna sizin için en iyi olanı biliyor, hissediyor, görüyor, yapıyor.

 

Seda

Benim için harika eğitimdi. İçimdeki yaratıcılık, cinsel gücü keşfetmemi, gerçek orgazm ne demek olduğunu, bir kadının gücünü, dişiliğin ne demek olduğunu farketmemi sağladı. Şunu biliyorum ki; bundan sonra hayatımda hiçbir şey aynı olmayacak. Hayatımda cinsellikle ilgili hep hissettiğim acı, öfke suçluluk duygusunun yaratıcılık, haz ve bolluk berekete dönüştüğünü biliyorum.

Tantra gerçekten kutsal bir şifa yöntemi. Her cinsellikle problem olan kadının denemesini tavsiye ederim. Suna’nın muhteşem eğitmenliği ve gerçek kadınlığı ile ve sezgileri ve teslimiyet duygusu ile harika bir seminer odu. Şükran ve teşekkür

Gülin S.

Dünya güzeli bir hoca eşliğinde ilişkiyi, hayatı kurtaran süper teknikler ve muhteşem bir grupla tatil keyfi teşekkürler Suna

Dr. Murat

Öğretmenimizin enerjisi çok gerçek ve güzeldi. Bu sayede sanırım katılımcılar çok güzel kaynaştı. Grup havası güzel olunca da grup su gibi aktı. Dans, meditasyon ve teorik eğitimin dengesi çok doğru geldi. Gün ortasında 4 saatlik serbest zaman çok fiyakalıydı. Kaldığımız mekan konfor açısından orta derecede iyiydi. Maalesef ülkemizde bu tür aktiviteler için olan yerler pek gelişmedi.                 

Hüseyin

Tek bir kelime ile "muhteşemdi". İlk geldiğim günden beri iyi ki gelmişim dedim. Burada koşulsuz sevgiyi hissettim ve kendimi yeniden buldum. Herkese sonsuz teşekkürler

Banu

Hayatımda var olan hiç bitmeyen aşkı alevlendirdim. İçimde tutsak ettiğim sevgiyi bir çiçeğe, ota, böceğe bile nasıl aktarılır öğrendim. Herkesten dost olabilir, her iyilik karşılık beklemez.  Hayatıma dokunmak isteyen herkes bedenime dokunmak arzusunda değil. Yürek dokunuşlarına kendimi açmayı seçtim. Şahane insanlar tanıdım, iyi ki geldim. İyi ki varım, iyi ki varız.

Fatoş C.

Öncelikle kendime odaklanmayı öğrendim, bunu her istediğimde başaramıyordum. Fakat şimdi daha pratik şekilde odaklanıyorum. Sonuca odaklı bir insan olmamama rağmen sürece daha da eğilip daha keyif alabileceğimi gördüm. Farklı çevrelerden insanlarla bir arada barışçıl ve sevgi dolu vakit geçirdim. Günlük hayatta bir araya gelinemeyecek insanlarla. Gerek sosyal konum, gerek ilgi alanları ve gelir düzeyi. Çok sevdiğim insanlar kazandım. Sevdiğim şeyleri yaptım, doğa da fotoğraflar çektim. Güzel yemekler yedim. Tüm bunları da sevdiğim kadınla yaptım. Her aşamasında yanımdaydı ve bunları beraber deneyimledik. Sizi çok sevdim güzel insanlar! Katılan her grup bizim gibi güçlü iletişim kuracak diye bir şey yok ama kötü bir iletişim olması imkansıza yakın :)                                                                          

Ogün

Benim birinci katılımım, öncelikle çok keyif aldığımı söylemeliyim. Birlikte olduğum arkadaşlarımın çok uyumlu ve pozitif enerjisi olduğunu gördüm. Bu enerji beni mutlu kıldı. Ders ve ders sonrası sohbetlerini ilave etmem gerekir. Bir sonraki kampı iple çekiyorum.                                

Ergin

Hayatımın aşkını buldum. Beni bana hediye eden Kazdağları'ndaki Tantra Kampım. Hediyelerin için hamdolsun. Beni taçlandırdığın için hamdolsun. Mucizeler benim gerçekliğim oldu. Gerçekliğim benliğim, hayat amacım yolum senden geçiyor Tantra. Tüm arkadaşlarım varlığınız için şükürler olsun, yolum aşk yolu. Sevgi yolu. Kendimle sımsıkı bağlandım, olanı olduğu gibi kabul yolunda tüm yollarım aşka gider.                                    

E. Fatoş

İç dünyası, gelişim, mükemmellik vs vs vs. tüm kelimeler eksik. Müthiş bir deneyim, inanılmaz bir tecrübe. Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığının kanıtı farkındalık. Diğer yarımı, eksiğimi, kendimi bulduğum cennet. Tüm ekibe binlerce kez teşekkürler

Özkan

Tantra ile kendimi daha iyi hissediyorum, eril enerjimi daha iyi kullanmaya başladım ve bu eğitimleri veren Suna Hanım'ın doğru bir eğitimci olduğunu kendini tanımazken resminden çözmüştüm iyi ki varsınız teşekkürler yaptığınız güzellikler için. Hepimizin amacı hayatta kalma savaşı, bu savaşı bazen sevgisiz, saygısızca yapıyoruz. Tantra hayatta nasıl yaşanacağını gösteriyor

Hakan D.

Bu kampa katılmadan önce birçok şüpheler vardı kafamda. Ama kamp başladıktan sonra ne kadar renkli, dolu dolu canlı bir ortam, katılımcılar  olduğunu gördüm. Tamamen doğal, yemyeşil doğayla iç içe, çok samimi insanlarla bu kısa sürede unutulmaz zamanlar yaşadık. Bence en önemli kazanım cinselliği karşı cinsten arkadaşları kötü, günah, yasak, acı, yargılayıcı, pis, ve birçok negatif yaklaşımla değerlendirdiğimiz duygu ve düşüncelerin bu samimi kamp ortamında en doğal şekilde sevgi, saygı ve dostlukla çözülmesi, doğallaşmasıydı. Kadın ve erkeğin birbirleriyle cinsiyetlerini, cinselliklerini karşı tarafı olumsuz duruma düşürmeden, tabular, duvarlar, engeller, gizli saklı negatif duygular olmadan nasıl kabul ettiğini ve bu şekilde birlikte yaşamanın ne kadar kolay ve eğlenceli hale geldiğini gördüm.

Hayata dair ise yaşam coşkusunu, hayat enerjisini birlikte oluşturmayı birbirine bu yaşama sevinciyle yaklaşıp en doğal ve coşku dolu ilişkiler kurmayı ve birlikte unutulmaz dakikaları paylaşmayı tecrübe ettim. Doğrunun ve yanlışın , kadının ve erkeğin sınırlarının ötesinde gerçek sevgi ve dostluğu deneyimlemek isteyen herkese bu kampı tavsiye ederim

Ahmet

Ancak pek çok şeyi yaparsak varabileceğimize inandırıldığımız o engin coşkunluk ve mutluluk halinin, hala toprağa basarken ve de tüm hissedişleriyle sadece an’daki mevcudiyetiyle ve ilahi olanın kendini, ödünç aldığımız bu beden üzerinden ifade etmemize izin vererek mümkün olduğunu deneyimlettiğin için teşekkürler.  Hayattaki alma ve vermeye dair rollerim, sınırlarım, kabullenişlerim, dirençlerim açık bir kitap gibi fakat büyük bir şefkat ve yumuşak bir sevgi ortamında serildi önüme. Mümkün kıldığın için minnettarım.      

Irmak

Ben hiç araştırmadan, incelemeden sevgilimin isteği üzerine burada bulunmaktayım. Ve burada tek çift olarak gelen biziz. Ve bir saniye olsa dışarıda ve farklı hissettirilmedik. Bazı çalışmaları karışık olarak değil bir çift olarak gerçekleştirdik. Ve buna hep saygı gösterildi. Buradaki aslında en büyük olan şey insanlarda saygı. Herkes beden, din, kişilik vs durumları gözetmeden insana sadece insana saygı ve sevgi barındırıyor. Ben başta gerçekten bakışlarıyla bile insanı iyi hissettiren Suna Hocama daha sonra burada tanıdığım güzel insanlara teşekkür ederim, görüşmek üzere.                            

Miran

Sizleri tanıdığım için çok şanslıyım. Suna’cım müthiş bir denge unsurusun. Dışarıdan çok mütevazi ve sakinliğinin gerekli zamanlarda nasıl da güçlü ve haddini bildiren bir yanın olduğunu görmek bana çok iyi geldi. Seçtiğin mekan da senin gibiydi. Dış görüntüsü oldukça sade, doğal ama yaşarken keyifli, enerji dolu, neşeli, cömert, güvenliydi.

Saygılı davranışların, çok iyi bir dinleyici olduğunu gördükçe kendimi ne kadar güvende hissettiğimi sana sözlerle anlatmak yetersiz, yaşamakla anlaşılıyor. Müthiş bir idare gücü, bir o kadar da esprili, güleryüzlüydü. Senin gibi olabilmek (iç dengelerimi eşitlemiş) dileği ve umudu ile. Sana sonsuz, sonsuz, sonsuz teşekkürler. Şükranlar. Namaste                                                   

Ayşe

Öncelikle bu keyifli çalışma için teşekkürler. Genel organizasyon oldukça güzel ve tatmin ediciydi. Konaklama mekanı da gerekli ihtiyaçları karşıladı. Yeni yolculuklarda bir arada olmak dileğiyle. Sevgiler

Kazım

Klasik spiritüel kamplara inat her anı ayrı heyecan, ayrı deneyim, ayrı keyif. Neden yok, kimlik yok, sonuç yok. Sadece beraber yola çıktığın bir avuç insan ve hiç bitmesin isteyeceğin bir süreç. Harika dostluklar, limitsiz mizah, çok yoğun bir enerji. Hepsi Suna’nın mükemmel liderliğinde ancak bu kadar güzel harmanlanabilir. Şu geçen 4 günde ben yeni bir Özcan keşfettim, çıtayı yükselttim ve sanırım artık başka dünyanın insanıyım. Suna’cım çok teşekkür ederim. Benden bir başka ben çıkarttığın için. Sizi Seviyorum.

Özcan

Suna’m;  Benim için farkındalıklarla dolu yumuşak ve keyifli bir çalışmaydı. Senin bütünsel ve herkesi ayrı ayrı gözlemleyen ve bütünü tutan enerjinin sevgi ile yoğrulup bize akmasını tüm çalışma boyunca hissettim. Ve bu işler yani farkındalıklar yumuşak yumuşak da oluyormuş hissini çok yaşadım.(Genelde yolumun kan, ter ve gözyaşından geçerek öğrenme olduğuna olan tutunmuşluğumu farkettim.) Öğrenmekten çok hatırladığım, unuttuklarımı fark ettiğim, hepimizin aynı bütünün farklı veçheleri olduğunu ve gerçekten hayat yolculuğunda birbirimizin vesileleri olduğunu deneyimledim.

Doğada ve doğalında geçen bu süreç benim için kendimi ve inançlarımı farkettiğim kıymetli bir anı olarak kalbimde özel bir yerde. Samira’nın alanı bizim için tutuşu ve desteği ve uçuş uçuş enerjisi de benim için çok anlamlıydı. “Summer Breeze” yani Yaz Esintisi… Bu yolculuğun benim için bir adı olsa herhalde adı bu olurdu. Sevgi ve minnet hislerimle. 

Başak

Bu kampa katıldığımda ne istediğimi ve ne aradığımı bilmiyordum. Kamp sonunda dostluk, sevgi ve anlayış ile duygularım daha durulaştı. Bazen sert kayalara çarptım bazen de berrak sularda yüzdüm. Kamp sonunda duygu ve düşüncelerim daha net. Kendimi tanıma imkanı bulduğum bu güzel insanların içinde ayrım yapmadan hepsini sevgiyle kucaklıyorum. Burada öğrendiğim en önemli şey; “dışarıda hiçbir şey yok her şey kendi içinde”… Özel olarak Suna’ya teşekkür etmek istiyorum. Bazen bir anne, bazen baba, bazen bir sevgili oldu bizlere… İçindeki enerjiye hayranım. Bu enerjiyi bizimle paylaştığı için ve özellikle bana anlayışlı ve sabırlı davrandığı için kendisine ve tüm yardımcı ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim.                                     

Ömer Faruk

Müthiş bir deneyim, herkesin yaşaması gerekir.

Çınar

Benim için; hayattan kaçıştan yaşamaya başlamaya , korunaklı kabuğunun içine sığınıştan sonsuz evrenlerin muhteşem güzelliklerini keşfe, seyirden idrake, benden BİR’e, hepten hiç’e dönüşümde kocaman bir adım daha. Minnettarım

Murad

Bu eğitim öyle bir eğitim ki konuşmasa dahi kendine pay çıkaracağın, kendini göreceğin, hatalarını, doğrularını fark edebileceğin bir eğitim. Hocamız öyle bir hoca ki 4 gün boyunca bir kez bile yanlış anlaşılmaktan korkmadan kendimi acımama engel olacak bir histe bulunmadım, bulundurtmadı. Disiplin şart fakat ben daha hayatımda böyle tatlı bir disiplin görmedim. Her gün yeni bir farkındalık yaşadım. Tantra hakkında bildiklerimin ne kadar basit olduğunu, aslında Tantra’nın derin ve önemli bir bilgi ağacı olduğunu öğrendim. Bu 4 günden sonra partnerimle olan ilişkim, ailemle olan ilişkim, arkadaşlarımla olan ilişkim, kendimle ilişkim, cinsellik ile ilişkimin beni sorgulamaya iteceğini biliyorum. Suna çok başarılı bir kadınsın. Seni kendime feyz alarak hayatıma devam edeceğim. Burada bana kattığın her bir farkındalık için sana çok, çok defa teşekkür ediyorum.  

Aysel

Güzel, keyifli, eğlenceli, neşeli ve “yaşanmış” olarak nitelendirdiğim 4 gün geçirdim. Tatmin edici bir öğretmenin yanı sıra yüksek enerjili grup, güzel insanlar bunu sağladı. Çalışmaların yanında teorik bilgileri biraz daha artırmak iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Diğer çalışmalara da katılmak isterim. Teşekkür ederim.                                                         

Recep

Kendimle ilgili farkındalıklarımı, hayatta durakladığım noktaları, geçmişimde içimde yer etmiş insan ve olayları, neyin ne olduğu ve ne tarafa nasıl aktığını 5 gün kadar kısa bir sürede tek tek önüme düşen bu eşsiz çalışmaya ve Suna’ya tüm sevgimle teşekkür etmek istiyorum. Burada olduğum için çok mutlu oldum.                                       

Pelin

Suna'ın İstanbul’da düzenlediği eğitimlerin ancak bir dersine katılabilme fırsatı yakaladığımda kendisinin konusuna hakimiyeti ve donanımından çok etkilenmiştim. Zamanı kıymetli birçok kent insanı gibi kısa sürede doğru, güçlü, iyi düzenlenmiş bilgiye ulaşmak güven duygusu yaratmış, “Suna’nın peşinden giderim” kararı vermiştim. Ancak bununla bitmedi, akademik disiplinle bilgiyi aktarırken bu çalışmayı öylesine içselleştirmiş ve hazmetmiş ki, bitmeyen bir sabır, şefkat, emek  ve sizi kucaklayan bir kalp ile karşılaşıyorsunuz aynı zamanda… Teslim olabiliyorsunuz bilgisine ve şefkatine… Güvendesiniz.

Tantra gerçek bir dönüşüm kampı, dürüstlükle “yeni bir ben” ile buradan ayrıldığımı söyleyebilirim.  Huzur , güven, teslimiyet, dönüşüm burada…                                                             

Soley

Bu kampta nefes alıyorsun, bu zamana kadar aldığını sandığından çok farklı bir nefes… Bu kampta kendi beninle ve ruhunla dans etmeyi öğreniyorsun. Aşkı, dostluğu, acıyı, hazzı, utancı, cinselliği, arzuyu, huzuru, saflığı, iyi ve kötüyü en şeffaf haliyle yaşıyorsun. Bu kampta “BİR” olmayı deneyimliyorsun. Asla dediğin, olmaz dediğin her şeyin  sana kolayca geleceğini öğreten, zoru kolay yapan Suna’ya binlerce teşekkürler.                                                                         

Gamze

Benim ikinci kamp deneyimim. Kendimdeki değişimi gördükçe beni buraya getiren güce şükran duygum katlanarak artıyor. Kendinle ve evrenle sevişmeyi, uyum içinde “Bir” olmayı dileyen herkese bu deneyimi yaşamalarını öneriyorum. Sonrasında artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor, sizin içinde olmayacak.                                                                                                                   

Fatoş

Bu benim Tantra ile ilk tanışmam. Beklentimin çok üzerinde bir farkındalık yarattığı için ben de Suna ve ekibine şükranlarımı hürmet ile sunarım

Enver

Beklentilerimin çok çok üstünde bir öğretmen ve organizasyon ile karşılaştım. Türkiye’de sizin için hazırlanmış bu fırsatı kaçırmayın. Cinselliğiniz ve toplum cinsiyeti ile ilgili farkındalığınızı artırabilir, kendinizi bulma yolunda cinselliğin rolünü ve önemini anlayabilirsiniz.                     

Pınar

Bu benim Suna Hoca’nın Tantra eğitimine ikinci katılışım. Suna Hoca’nın kendi konusundaki uzmanlığı, yaratıcılığı ve grubun enerjisiyle uyum içinde oluşu beni en çok etkileyen ve tekrar tekrar gelmeme sebep olan harika durumdur. Aldığım en etkin ve net, eğlenceli eğitimlerden biridir. Suna Salkovic sana her şey için teşekkür ederim. I love you

Ali T.

İnanılmaz dönüşümler yaşadığım kampta beklentilerim fazlasıyla gerçekleşti. Çakralarımla yapılan çalışmalar bende tabu haline gelen, korku yaratan dokunma göz göze gelme, kendini rahatlıkla ifade etme zorluklarımı çözmemi sağladı. Kesinlikle doğru bilgilerin alındığı bir kamptayım. Kendimi ve kampı gerçekleştiren herkesi tebrik ediyorum.

Zeynep

Tantra Türkiye

Bize ulaşmak için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

Son yazılar