Adını sadece taşımayıp, hücrelerimize indiren, deneyimleten ve dönüştüren eşsiz bir kamptı.

Gündelik yaşamda, dar kalıplara hapsettiğimiz aşk kavramının Allah aşkı, evrensel aşk gibi muazzam boyutlarına kendi bedenimiz ve varlığımız üzerinden şahit olduk, mest olduk. 

Enerji merkezleri hakkında bugüne kadar kanıksanmamış bilgilerin çok ötesindeki derin manaya ve ilahi işleyişe uyandık. Literatürün ötesi bilincimize aşk dolu bir emekler aktarıldı ve işlendi.

Kampta buluştuğumuz her bir can, adeta bu dönüşüm ortamında bana hizmetini sunmak ve kendisi de bendeki sır parçası ile yüzleşmek üzere seçilmişti.

Her şey için şükran doluyum. Kendime ve yaşama karşı aşk doluyum. Ohhhh.

 

Gülten

Kendimi çok hafiflemiş hissettim, yılların birikmiş bütün yüklerini omuzlarımdan attım.

 

Havise

Konuşmanın niteliği, suskunluğun kalitesini belirlediği yerde, yer yüzünün en kaliteli ve doygun suskunluğunu yaşattığın için minnettarım.

 

Turgut

Kendi yolculuğumda ilerlerken kendimi kaybolmuş ve bıkkın hissediyordum. Kayıptım, belirsizliklerde, bilgilerde.. kendimi bilmezmişim.. bu kampta gerçekliğim de bir sarımsıma yarattı. netleştim. Aslında o kadar çok şey oldu ki hangi kelimeler bunu ifade eder bilmiyorum. deneyeyim. Bu kamp anlatılmaz yaşanır sadece. Şükür kavuşturana tekrar bu bilgilere vakıf oldum. Bur organizasyona vesile olan, emek veren herkese teşekkür ederim.

 

Burak

Meryem Suna, Kalp yolcuğunda bir Kutup yıldızı..

 

Celali

İhtiyacım olanla buluşabilmem için alan açan, her türlü desteği veren, tam da gerektiği kadar, ne eksik, ne fazla, Meryem’e.. Gördüm, duydum, bildim, hayran oldum..

 

Özlem

 

Hayatın içinde bazı şeylerden kaçıp kabuğuma sığınmam kolaydı ancak bu kampta derin varoluşsal travmalarımla yüzleşirken kaçacak yerim kalmamıştı. Çünkü seçimim dönüşümleriydi. Katılımcılarının her birinin bir parçam olması, bende bir yerlere dokunması, yüzleşmeler, çözülmeler, birbirimize olduğumuz şifa şimdi bunları yazarken rahat hissettiğim bir konuma taşıdı beni. Meryem’in alana hakimiyeti ve neye ihtiyacımız varsa buna alan tutması oldukça etkiliyiciydi. Tam ihtiyacım olan proseslerin gelmesi içimdeki hayranlığı büyüttü. Ve basitliğin, sadeliğin içinde muazzamlığa, güce çok daha yaklaştım. Ve biliyorum ki, sadece buzdağının görünen kısmındayım aylarca ve yıllarca sürecek etkisi olan bir süreç geçirdim ve ihtiyacım olan alanlarda açılacak muazzam şifalar olacak. Bu süreç için şükran dolu bir şekilde ayrılıyorum

Muhammed

Kendimi bilmez sanardım,

Kendimden kaçar dururdum,

Haller oldum, su oldum, ateş oldum, taş oldum.

Sonunda kendim oldum,

Hak yolunda baş oldum.

Varlığına şükür..

 

Tangül

Ya Meryem Katıldığım iki kampta da yeniden doğdum sayende. Hatalarım, küstüklerim, razı olamadıklarım, teslim olamadıklarım,doğru bildiğimi sandıklarım, kırgınlıklarım, sabırsızlıklarım ve daha nicelerini aşabilmem için yeniden doğurdun beni.

Ya Meryem AŞK olsun,yaktın kavurdun beni,sonsuz şükürler olsun.

Banu(Doğa)

Keyifle oyun oynayabileceğimi öğrendiğim bir kamp oldu benim için, çok teşekkür ederim. 

Ezgi

Hasat zamanı denilen durumu An be An yaşadığım bir süreçti bu benim için. Tam bir ruhsal kavuşum, her bir biricik parçamda kendi aynalarımın farkına vardığım, geçirdiğimiz çalışmaların dışında da bitmeyen her bir sohbette yeni bir açılım yaşadığım her An gerçek potansiyelime yakınlaştığım, mesafelerin kalktığı, isimlerin değil Can' ların kıymetli olduğu, suretlerin değil Varlık' ların bir olduğu bir deneyimdi. Geçmişten bugüne taşıdığım yaşamlara dair topladığım ipuçları ile dolu. Dolu olan heybemi boşalttığım yerine yeni tohumlar ektiğim ve gerçeği hatırladığım bu muazzam kavuşuma şükürler olsun.

Tek gerçeğin sevgi olduğunu iliklerime kadar hissettiğim bir ütopyaydı yaşadığım.

Şimdi açılan yerden yayılan ışığı evrenle paylaşma zamanıdır.

Çok şükür 🙏

Neylan

Sevgili Meryem, en büyük handikabım bağlanma korkusu yüzünden seninle hep bir mesafeyi korudum. Zira sanırım Ayten’den beter olurdum. Ama hepsini bıraktık. Bana sunduğun hizmet karşısında benim sandığım neyi versem de karşılığı olmaz. Allah senden razı olsun.

Filiz

Sevgili Meryem,

Kendi hakikatime uyanma yolculuğumda aldığım en güzel hediyelerden birisin. Senin kanallığınla gerçekleşen bu uyanış ve şifalanma her geçen gün, an daha da artsın ve çağrın tüm ihtiyacı olanlara ulaşsın. İyi ki karşılaştık “yeniden” J

Sana, Ahu’ya, Canan’a, tüm ekibe ne kadar teşekkür etsem az. Sizleri seviyorum… Razıyım…

Çiğdem

İçindeki kiri gözyaşı temizler demiştir Mevlana. 2 senedir tam güvenle ve teslimiyetle devam eden Hak yolunda, Meryem Suna bir kez bile hayal kırıklığına uğratmadı, Onun içinden gelen sözleri, bakışları her zaman ruhumun dermanı olmuştur. Soğumuş kalbimi sevgi ile ısıtmış, tek yolun içimize giden yol olduğunu göstermişti. Sevgili Meryem Suna, seni çok ama çok seviyorum. Bazen seni sorgulasam da biliyorum ki aslında sorguladığım kendim idi. Sana sonsuz sevgilerimi, teşekkürlerimi iletiyorum. Minnetle.

Konuralp

Öyle güzel bir hikâyeyle geldim ki bu kapıya ve öyle güzelliklerle gidiyorum ki. Hem olan her şeye hem Meryem’in ışığına, aydınlığına, bilgeliğine bin şükran!

Funda

Bu kampa başlarken hiçbir fikrim yoktu. Benim gibi kontrol manyağı olan bir için çok zor olacağını düşündüğüm bir eğitim beni bekliyordu. Hem de 8 gün. Çok uzun bir süreydi. İlk gün başladık. Anlamaya çalıştım. Zihinsel olarak. Sonra bıraktım. An’ da olmak ne demekmiş düşüncelerimin, duygularımın her an cevap bulduğu bir ortamdı. O saatten sonra düşünmeyi bıraktım. İlk günkü mottom özgürlüktü. Özgürlüğü deneyimledim. Her şey için çok teşekkür ederim. Sevgiyle. Sizi Seviyorum.

Ayşe

Kendime yolculuk deyip valizi topladım. Nereye gideceğimi biliyordum ancak ne ile karşılaşacağımı bilmiyordum. Kendimle karşılaştım. Zaman zaman bitse diye saat saydım ancak çoğu zaman zaman kavramını kaybedip kayboldum. Şaşırdım, utandım, etrafımda öyle samimi kalpler vardı ki o utançlarım şaşkınlıklarım onların samimiyetlerinde kayboldu. Bazen hani kendimi bulacaktım ne oluyor burada diye düşündüm ancak her şey benmişim ben her şeymişim. Birmişim, ayrılık yokmuş onların hepsi sevgi içinde kayboldu. Öldüm ve yeniden doğdum. Kendim oldum kendimi buldum. Keyifle ve sevgiyle ayrılıyorum. Herkese teşekkür ediyorum. Şükre şükretmenin ne demek olduğunu bildiğim bir deneyim oldu. Sevgi ve Aşkla..

Canan

Muhteşem 8 gece 9 gün nasıl geçti diye düşünüyordum 80 gün daha olsa doymam. Kitaplarda değil aydınlanmış bir yüreğin cümleleri enerjisi katılaşmış bedenimi yumuşatıp yolculuğumda güneş oldu. Katılan tüm arkadaşlarıma ve ekibe ve ve ve Aşk dolu Meryem Suna’ya Teşekkürlerimi sunar bir sonraki kampın heyecanı ve mutluluğu ile şimdiden tutuşuyor.

Deniz

Sevgili Aşk,

Mucizelerin bir zincir gibi her gönülden ve gözden görülüp hissedildiği bu kamp sürecim, Mevla yolunda yürümeme çok yardımcı oldu. Ansızın bana gelen, aydınlanma kapımın açılması sebebiyle Meryem’e sonsuz şükranlarımı dile getiriyorum. Hak yolunda yürürken yanıma almam gerekenleri öğrendim. Bir insanın ihtiyacı kendi içinde bitmiyormuş maddesel ortamda yaşıyorsa ruh, yine maddesel ortamda karşılaması gereken ihtiyaçlar şartmış. İçimdeki ışık yolunu kullanarak bağlandığım Mevla her durumda bana yeni şeyler öğretiyor. Bu çıkarımlarımı bir olduğum her varlığa borçluyum. Şimdi tebliğ zamanıdır. Tüm ruhları gözlerinden öpüyorum.

Furkan

Kelimeler kifayetsiz kalır, dil dönmez anlatmaya. Bir hal ki hallerden öte… Benim pirim cana candır, canandır, nuru cihana yayılır… Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan.

Elif K.

Gel Gel Beri Gel Ey Cann!

Sen Kâinatın Kitabısın. Her ne arar isen o sendedir. Kendini oku oku ara bul. Her ne de isen o cevher sende. Aşk olsun Aşk ile. Canlar bizi seviyorum.

Sabiye

Kanatlarınızdaki tüm iplerin koptuğu, Aşk’a uçtuğunuz oldu mu hiç? Benim oldu. Önce bedenimdeki en küçük moleküllerime dokunduğum, sonra da süzülerek evrenin sonsuzluğuna karıştığım hal nasıl anlatılır bilemedim. Dilimin döndüğünce, aklımın erdiğince her şey Aşk’tan diyebilirim. Gerisi sessizlik… Aşk… Sevgiyle, şükranla…

Serap

Defalarca gelmeye çabalayıp belki defalarca arkadaşlarımı arayıp gelememiştim. Bu sefer gelişim ani ve net bir kararla oldu. Ve 49 yıllık hayatımda en çok iyikilerimi yaşadığım eğitimdi. İyi ki gelmişim. Öyle çok açılımlarım oldu ki. Ben artık bu yolda yoldaşınızım. Yolum yolunuzdur.

*HİDAYET*

Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan. Sevgilerimle

Elif Ç.

Korkularından arınan ve içindeki dengeyi bulan yeni Begüm’ü çok sevdim. Her şey için teşekkürler.

Begüm

Güzel insan, güzel varlık, Meryem Suna anlatılmaz yaşanır… Spritüel bilgisini, deneyimini en doğru proses ve anlatım ile bize ileten, paylaşan, mükemmel deneyimler yaşatan. Sevgi sözcüğünün insana bürünmüş hali.. Minnet, sevgi ve saygılarımla

Binnur

Hayatımda uzun süredir tamamlamaya çalıştığım eksik parçaları bulduğum ve kazandığım bir kamp oldu. Ruhsal yolculuğumun önemli bir kapısı açıldı.

Arzu

Sorularım yokken cevaplarımı buldum.

Erçin

Ben öldüm hocam ben öldüm.

İçimdeki kibirli, gururlu, fazla tevazu öldü hocam.

Ben öldüm hocam ben öldüm.

Bitiyim hocam bitiyim. Ben mi vefasız, dostlar mı vefasız yoksa yar mı vefasız?

Bitiyim hocam bitiyim.

Olmuyor hocam olmuyor.

Yahu tamam olmuyor bu şiirin son mısrası

Olmuyor hocam olmuyor

             Eski Demirhan

Hoş geldin ey Sevgili, En Sevgili. Hepiniz hoş geldiniz. Sizlere minnettarım, sizleri ne kadar övsem az. Ben de hoş geldim. Sevgili Meryem sonsuz teşekkürler. Kampın ilk günü eski Demirhan’dı. Üçüncü günü yeni Demirhan doğmaya başladı. Evet o gün anne karnındaydı. Son günde çocuk Demirhan olarak kampı bitirdim. Bunda katkısı olan başta Meryem ve Sevgili Dostlar, Selam Olsun

Yeni Demirhan

Zincirden birkaç halka daha kırdım. Bir sonraki kampı sabırla ve sevgiyle bekliyorum.

Yeşim

Sanırım hayatımda ilk kez “sadece kendim için” yaptığım bir yolculuktu. Kendime ne kadar hasret kaldığımı, ona kavuşunca ne kadar tarifsiz bir tatmin yaşadığımı fark etmek muazzam bir duygu. Beni benimle buluşturduğun için teşekkürler sana ve bana…

Eda

Adı aşk olmuş, Meryem olmuş. Yaşam demek, Aşk demek, Tanrıça demek, ilah demek, Hepsi Meryem, hep Meryem, her dem Meryem. Bizi seviyorum Meryem. Ne desem az kalırdı, sustum sevdim. Yanıyorum, seviyorum. Seni sana buluşturan, seni Allah’a götüren Meryem.

Ayşe Deniz

Çalışmalara bilinçsizce geldim. Hiçbir fikrim yoktu. Ancak geldiğim andan itibaren beni yıllardır tanıyan bir aile bekliyordu. Bu olay beni çok şaşırttı. Burada farklı bir dünya’ ya açıldım. Çok farklı ve zevkli deneyimler gerçekleştirdim. Teşekkürler Meryem Suna.

Samet

Buraya bir arkadaşımın vasıtası ile ve hiçbir özel ilgim ve araştırmam olmadan geldim. Birçok şüphe ve endişe ile birlikte. Geldiğim andan itibaren kampın büyülü atmosferi sardı beni. Deneyimlediğim şeyler öyle değerli, özel ve inanılmaz ki ilahi kudrete adım adım ilerlediğimi görüyorum. Daha cesur, korkularımdan arınmış ve çok güzel bir gönül rahatlığıyla iyi ki buradayım. İyi ki Meryem’i ve bu güzel ruhları tanıdım. Armağan gibiydiniz. Şükranla…

Ezgi

Arkadaş tavsiyesi ile tereddüt ederek geldiğim bu ortamda geçmişte takılı kaldığım bazı duyguların ne kadar gereksiz olduğunu anladım. Yaşadığım haksızlıklarla ilgili sarf ettiğim ahları, bedduaları geri aldım ve yüce yaratandan hakedişimi istedim.

Hayata sevgiyle bakmanın gerekliliğini, gerçek kudretin içimde olduğunu fark ettim. Teşekkürler.

Birol

Beni bildim. Seni bildim. Bizi bildim. O’nu bildim. Meryem’i bildim.

Zühal

Tavsiye üstüne bu kampta neler yaşayacağımı bilmeden geldiğim bu kamptan çok dolu aydınlanmış bir şekilde evime dönüyorum. Çok teşekkür ederim.

Uğur

Kaybettiğimi hissettiğim ama içimde var olan dişiyi bulmama yardım ettiğiniz, sağladığınız önyargısız ortamla beni özgürleştirdiğiniz ve bundan sonrası için yoluma ışık tuttuğunuz için teşekkür ederim. Artık daha güvendeyim.

Ferhan

Olanın içinde olman gerekirse olursun elbette. Yeter ki iste J Aşk ile.

NE SÖZE, NE GÖZE… HERŞEY ÖZDEN ÖZ’e

Semra

Tantraya çok önyargılı bakıyordum, ama bir GÜZELİN vasıtasıyla katıldım.

Ruhun gerçekten cinsiyeti olmadığını ve içindeki O ilahi Kudreti açığa getirmeme sebep oldu. Aşk Olsun.

Kader

Gaibe giden karlı yolda karımı küreyip, nasibi hem verip hem aldığım her bir cana canan oldukları için minnettarım.

Aşkın arayış değil, adayış olduğunu öğreten Meryem’e kendisinden tozumu almamda yardımcı olduğu için teşekkürlerimi sunarım.

Ekin

Farlı bir lezzet, farklı bir deneyim, farklı bir heyecan. Yeniden doğuma cesaretin varsa bunu yaşamalısın. Kendimi çok seviyorum.

Yunus

Kendimi çok kontrol eden biriydim, ilk defa bu kamp süresi boyunca aldığım enerji ile bu kontrolü bırakabilmenin keyfini yaşadım…

Akışa teslim olmayı, harika deneyimledim. Muhteşem insanlar, hatta seçilmiş kişilerin bana eşliğine tanık oldum. Bu güzel yolda olmak bu şansı yakalamak harika…

Gülay

Hayatın size yüklediği sorumluluklar ağır mı geliyor? Bu yükü taşımak sizin tercihiniz değil mi? Prangalarından kurtulmak için ne biliyorsun? Çantanı hazırla ve yola çık! Çünkü seni bekleyen öyle bir kamp var ki tüm bu yükten seni kurtaracak cinsten…

Deniz

Burası kendini kendinle çok rahat, sınırsız yaşamana imkan veren büyük bir lütuf yuvası…

Zamanı geldiğinde, gelen davetle, o kişinin kendini bir anda bulacağı bir Meryem Evi.

Belki hemen fark etmediğin ama dönüşümün başladığı bir farkındalık makamı.

Onur

Tantra temel seviye eğitimine 2. Gelişim. Buraya kalbimi izledim tekrar geldim. Hatırlatana ve hatırlatanlara, vesile olanlara şükürler olsun! İçimizdeki kudret yolumuzda her daim bizlerle olsun!

Her şey için çok teşekkürler

Senem

Asla asla dediklerim bitmiyor mu?

İmkansızlıkların seni yordu mu?

Biliyor musun? Bazı şeylerin tarifi yoktur! Anlatamaz. Kelimelere dökemezsin. Az kalır ya da sihri kaçar. Sana alacağın hediyelerin var desem? Kapının senden olduğu.  Senin yolunda meydana çıktığı işte gelmek için sadece bir seçim. Benim yolculuğumun kutlaması oldu bu kamp. Senin hediyen nedir?

Münevver Özlem

Hepimizin arayışta olup farklı yollarla varmaya çalıştığı içimizdeki hakikat meşalesini tutuşturan deneyimler silsilesi benim için bu kamp. Meryem’in harmanlayıp, hakikat potasında erittiği tüm öğretilerin ışığında açılmış gözlerimiz ve gönüllerimize şahit dönüyorum evime.

Nurgül

Merhabalar dünyalılar,

Eğer bu dünyadan göç ettiğinizde cenneti görmek isterseniz, bence bu dünyadan göç etmeye gerek kalmadanda mümkün ben bu dünyada cennetimi buldum huzurda orda Aşkta mutlulukta çok güzel bakan güzel gözlü meleklerde Ah Meryem gül kokulu meleğim Ahum can ceylan gözlü kadın huzur.

Sizleri seviyorum Aşk ile

Tekrar demiyorum ruhum hep sizlerle.

Kardelen

Sevgili Meryem,

Buraya çok zor geldim. İnançlarım o kadar kalıptı seninle hep çarpışıyorduk. Sana izin verdim. Kendimi sana bıraktım. Seninle Aşk’ı buldum. Allah’ı hatırladım. Aydınlanmanın aydınlanmasına ulaştım.  Nasıl sabırla Allah’a sığınacağımı sen öğrettin. Nasıl seveceğimi senin aracılığınla öğrendim. Bütün vücudum Allah diyerek inliyor ve şükrediyor. Bütünleşme gerçekleşti. Artık yolumuz bir, niyetin niyetim. Seni tanımak ve anlamak beni bilinçlendirdi. Ruhumu temizledi. Şükürler olsun ki, her geçen gün daha iyi oluyor. Teşekkürler.

Samet

Kamp konusu ile sonuçta sürpriz ile çıkmak çok keyifli oldu. İnsanların zihninde yer alanların meydanda resmedildiği çok fazla şeyler yaşadık. Güzel bir yansıtma ve çözümlemeler oldu. Teşekkürler Meryem.

Kadri
SIK SORULAN SORULAR

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Ruhun ustalığına erişmiş biri için yaşam nispet üzere kurulu değildir. Zihin güven elde etmek için bir şeyi başka bir şeye bağlı kalarak ilişki kurmaya alışmıştır. Dikkatle baktığınızda “Birine nispetle diğeri” üzerinden kurulan bu ilişkiler ağının yaşamımızın tüm alanlarına sinsice nüfuz ettiğini net olarak göreceksiniz.

Nispet; İçten gelen samimiyet, bağlılık ve güvenin getirdiği mutlak birliğin karşısında duran en büyük zihinsel tuzaktır.

Yaşamımızda öyle ruhlar vardır ki, beden kisvesi içinde varlıkları güneş gibidir.

Onlardan uzak olmak sonsuz bir gecenin karanlığında kalmak gibidir.

Ya Dost;

Zihninin en uzak ve karanlıklarına terk ettiğin,

Dışsallaştırdığın İlahi Sevgili,

Ete kemiğe bürünmüş, "yar" diye "yaren" diye görünmüştür oysa.

O'ndan gelen el'dir kim bilir kaç kez dokunduğun,

Sırrı Sükûtta; elin ele, elin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen nazardır kim bilir, baktığın nice gözler,

Sırrı Hûbyar'da; gönlün gönüle, gönlün Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen sestir kim bilir, hep işittiğin

Sırrı Vedud'da; zikrin zikre, zikrin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen tatdır kim bilir, dudaklarından içe dolan,

Sırrı Nektar'da zevkin zevke, zevkin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen rayihadır kim bilir, semaya yayılan

Sırrı Oudh'da vecdin vecde, vecdin Hak'ka davetidir oysa 

Sonsuz Rahmet, İhsan, Nimet ve Fazilete açılmanın yolu

seni nasıl seveceklerini kontrol etmekten vazgeçip

hayata ve ilişkili olan her şeye

"beni nasıl istersen öyle sev"

diyebilmektir.

Bu, sevgiye verilen özgürlüktür.

Bu, sevgi anlayışının tümüyle dönüşmesini sağlayan

"cûr'etkar" bir seçimdir.

Gerçek Aşkın vücud bulmuş halidir Kutsal İzdivaç. Tam ve kusursuz bir doyum getirir. Kutsal İzdivaç alanına dahil olan çiftler birbiri ile dengeli olarak yücelir.

Mülkiyet – Sahip olma algısını, Emanete yani Sahip çıkmaya dönüştürmüş olma halidir. Bu izdivaçta uyum; mental, duygusal, fiziksel ve ruhsal olmak üzere tam ve bütündür. Birbirini beslemeye yönelik bu kutsal alana uyanan çiftler için Aşk’ta gerçek bir cennet deneyimi söz konusudur. İfade bulmadığı için ertelenmiş ve bu yüzden birikmiş toksik enerjiler bulunmaz. Her an tertemiz ve arı olarak, ertelenmeden hakkı ile deneyimlenir. Kutsal İzdivaç bir bilinç halidir ve bu bilince ermiş olmak sağlam bir kararlılık gerektirir. Sonradan geliştirilmiş tüm yapay benliklerin terkine niyet ile mümkündür. İzdivacın doğası ve hakikatindeki sırrı, eşzamanlılıktır. Uyum yasası, zamanda eş olma halidir. Zaman içindeki seyir ise bu sanatın ustalığıdır.

Değer bilmekle, değer vermek arasında çok önemli bir fark vardır. Değer verdiğin şeyi büyütür, beslersin ve sonra kaybetme korkusu ile ona sımsıkı yapışırsın. Bu tutsaklıktır. Kendi değerinden şüphe ettiğin için yaptığın bir yatırımdır.

Değerini bildiğinde ise, değerin emanet bilgisine açılır, sahip çıkar, bildiğin o değeri gözetip, sakınırsın. Bu özgürlüktür. Ne kendi değerinden, ne de yaratılmışların değerinden şüpheye düşmezsin. Değer bilgisinin netliği kesintisiz şükür halidir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@