Zincirden birkaç halka daha kırdım. Bir sonraki kampı sabırla ve sevgiyle bekliyorum.

Yeşim

Sanırım hayatımda ilk kez “sadece kendim için” yaptığım bir yolculuktu. Kendime ne kadar hasret kaldığımı, ona kavuşunca ne kadar tarifsiz bir tatmin yaşadığımı fark etmek muazzam bir duygu. Beni benimle buluşturduğun için teşekkürler sana ve bana…

Eda

Adı aşk olmuş, Meryem olmuş. Yaşam demek, Aşk demek, Tanrıça demek, ilah demek, Hepsi Meryem, hep Meryem, her dem Meryem. Bizi seviyorum Meryem. Ne desem az kalırdı, sustum sevdim. Yanıyorum, seviyorum. Seni sana buluşturan, seni Allah’a götüren Meryem.

Ayşe Deniz

Çalışmalara bilinçsizce geldim. Hiçbir fikrim yoktu. Ancak geldiğim andan itibaren beni yıllardır tanıyan bir aile bekliyordu. Bu olay beni çok şaşırttı. Burada farklı bir dünya’ ya açıldım. Çok farklı ve zevkli deneyimler gerçekleştirdim. Teşekkürler Meryem Suna.

Samet

Buraya bir arkadaşımın vasıtası ile ve hiçbir özel ilgim ve araştırmam olmadan geldim. Birçok şüphe ve endişe ile birlikte. Geldiğim andan itibaren kampın büyülü atmosferi sardı beni. Deneyimlediğim şeyler öyle değerli, özel ve inanılmaz ki ilahi kudrete adım adım ilerlediğimi görüyorum. Daha cesur, korkularımdan arınmış ve çok güzel bir gönül rahatlığıyla iyi ki buradayım. İyi ki Meryem’i ve bu güzel ruhları tanıdım. Armağan gibiydiniz. Şükranla…

Ezgi

Arkadaş tavsiyesi ile tereddüt ederek geldiğim bu ortamda geçmişte takılı kaldığım bazı duyguların ne kadar gereksiz olduğunu anladım. Yaşadığım haksızlıklarla ilgili sarf ettiğim ahları, bedduaları geri aldım ve yüce yaratandan hakedişimi istedim.

Hayata sevgiyle bakmanın gerekliliğini, gerçek kudretin içimde olduğunu fark ettim. Teşekkürler.

Birol

Beni bildim. Seni bildim. Bizi bildim. O’nu bildim. Meryem’i bildim.

Zühal

Tavsiye üstüne bu kampta neler yaşayacağımı bilmeden geldiğim bu kamptan çok dolu aydınlanmış bir şekilde evime dönüyorum. Çok teşekkür ederim.

Uğur

Kaybettiğimi hissettiğim ama içimde var olan dişiyi bulmama yardım ettiğiniz, sağladığınız önyargısız ortamla beni özgürleştirdiğiniz ve bundan sonrası için yoluma ışık tuttuğunuz için teşekkür ederim. Artık daha güvendeyim.

Ferhan

Olanın içinde olman gerekirse olursun elbette. Yeter ki iste J Aşk ile.

NE SÖZE, NE GÖZE… HERŞEY ÖZDEN ÖZ’e

Semra

Tantraya çok önyargılı bakıyordum, ama bir GÜZELİN vasıtasıyla katıldım.

Ruhun gerçekten cinsiyeti olmadığını ve içindeki O ilahi Kudreti açığa getirmeme sebep oldu. Aşk Olsun.

Kader

Gaibe giden karlı yolda karımı küreyip, nasibi hem verip hem aldığım her bir cana canan oldukları için minnettarım.

Aşkın arayış değil, adayış olduğunu öğreten Meryem’e kendisinden tozumu almamda yardımcı olduğu için teşekkürlerimi sunarım.

Ekin

Farlı bir lezzet, farklı bir deneyim, farklı bir heyecan. Yeniden doğuma cesaretin varsa bunu yaşamalısın. Kendimi çok seviyorum.

Yunus

Kendimi çok kontrol eden biriydim, ilk defa bu kamp süresi boyunca aldığım enerji ile bu kontrolü bırakabilmenin keyfini yaşadım…

Akışa teslim olmayı, harika deneyimledim. Muhteşem insanlar, hatta seçilmiş kişilerin bana eşliğine tanık oldum. Bu güzel yolda olmak bu şansı yakalamak harika…

Gülay

Hayatın size yüklediği sorumluluklar ağır mı geliyor? Bu yükü taşımak sizin tercihiniz değil mi? Prangalarından kurtulmak için ne biliyorsun? Çantanı hazırla ve yola çık! Çünkü seni bekleyen öyle bir kamp var ki tüm bu yükten seni kurtaracak cinsten…

Deniz

Burası kendini kendinle çok rahat, sınırsız yaşamana imkan veren büyük bir lütuf yuvası…

Zamanı geldiğinde, gelen davetle, o kişinin kendini bir anda bulacağı bir Meryem Evi.

Belki hemen fark etmediğin ama dönüşümün başladığı bir farkındalık makamı.

Onur

Tantra temel seviye eğitimine 2. Gelişim. Buraya kalbimi izledim tekrar geldim. Hatırlatana ve hatırlatanlara, vesile olanlara şükürler olsun! İçimizdeki kudret yolumuzda her daim bizlerle olsun!

Her şey için çok teşekkürler

Senem

Asla asla dediklerim bitmiyor mu?

İmkansızlıkların seni yordu mu?

Biliyor musun? Bazı şeylerin tarifi yoktur! Anlatamaz. Kelimelere dökemezsin. Az kalır ya da sihri kaçar. Sana alacağın hediyelerin var desem? Kapının senden olduğu.  Senin yolunda meydana çıktığı işte gelmek için sadece bir seçim. Benim yolculuğumun kutlaması oldu bu kamp. Senin hediyen nedir?

Münevver Özlem

Hepimizin arayışta olup farklı yollarla varmaya çalıştığı içimizdeki hakikat meşalesini tutuşturan deneyimler silsilesi benim için bu kamp. Meryem’in harmanlayıp, hakikat potasında erittiği tüm öğretilerin ışığında açılmış gözlerimiz ve gönüllerimize şahit dönüyorum evime.

Nurgül

Merhabalar dünyalılar,

Eğer bu dünyadan göç ettiğinizde cenneti görmek isterseniz, bence bu dünyadan göç etmeye gerek kalmadanda mümkün ben bu dünyada cennetimi buldum huzurda orda Aşkta mutlulukta çok güzel bakan güzel gözlü meleklerde Ah Meryem gül kokulu meleğim Ahum can ceylan gözlü kadın huzur.

Sizleri seviyorum Aşk ile

Tekrar demiyorum ruhum hep sizlerle.

Kardelen

Sevgili Meryem,

Buraya çok zor geldim. İnançlarım o kadar kalıptı seninle hep çarpışıyorduk. Sana izin verdim. Kendimi sana bıraktım. Seninle Aşk’ı buldum. Allah’ı hatırladım. Aydınlanmanın aydınlanmasına ulaştım.  Nasıl sabırla Allah’a sığınacağımı sen öğrettin. Nasıl seveceğimi senin aracılığınla öğrendim. Bütün vücudum Allah diyerek inliyor ve şükrediyor. Bütünleşme gerçekleşti. Artık yolumuz bir, niyetin niyetim. Seni tanımak ve anlamak beni bilinçlendirdi. Ruhumu temizledi. Şükürler olsun ki, her geçen gün daha iyi oluyor. Teşekkürler.

Samet

Kamp konusu ile sonuçta sürpriz ile çıkmak çok keyifli oldu. İnsanların zihninde yer alanların meydanda resmedildiği çok fazla şeyler yaşadık. Güzel bir yansıtma ve çözümlemeler oldu. Teşekkürler Meryem.

Kadri

Bu alanda oldukça nefes aldığımı hissediyorum. Harika bir birlik bilinci ilk günden beri içimde.

Şükürler olsun.

Aşk OLSUN…

Banu

Kelimeler yetmiyor anlatmaya.

Meryem’im; aşkım, rehberim, annem seni izliyorum bunu yazarken tutamıyorum gözyaşlarımı. Aşk bu. Acıyla gelen ve dönüşen aşk. Seni seviyorum, geçmişte de şimdi de, gelecekte de sonsuzlukta da. Her şey için teşekkür ederim, beni benimle tekrar tanıştırdığın için.

Hepiniz aşkla kalın.

Helin

Yaşadığım şey su gibi; Duru, Berrak, kendimi gördüğüm, aynaladığım Bomboş… Ne doldurulma çabası ne de doldurulmama çabası. Akıp gitti…

Pelin

Paylaşma, sevgiyi anlamak, mesafeleri kısaltmak, yani egoyu azaltmak. Teşekkürler

Kızıldere

Gün Batımı…

Bulutlarla çıktım yola, bulutlarla

Bulutlarla gülüyorum… Bulutlarla

Bulutlar kucaklıyor beni yağan bir yağmurla

Bırak kucaklasın seni neyi var diye sorma

Apansız yağan o yağmurla doldur içimi

Tüm boşluklarımı

Kuşlar doldu içeri, rüzgarın şiddetiyle savruldu tüm benliğim parçalara bölündü. Serüvenci özgür ben muntazamcı kuralcı benden ayrıştı benden koptu bölündü benlik karardı her ikisi yemek sohbetim beni benle bana bizde bendekini bana verdim. Yüz Yüze azat ettim… Acı çekeni çağırdım soktum içime yüzü güleni…

Erkan

Anladım! Ki “aşk”

Her şey seninle güzel yolda yürümek BİLE, o yağmur, o kar, aldığım nefes… Beklenmedik bir An’ da ayrılık gelip çatsa Seninle paylaştığım tek bir gün yeter bana.

Binlerce şükürler olsun.

Elif

İçimdeki sevebilme sonsuzluğuna aşk olsun, şükür olsun, ateş olsun, dua olsun.

Canıma Can katan Kadın Aşk’a AŞK olsun…

Semra

Sevgili Meryem Suna,

Bu fırtınalı okyanus yolculuğunda fırtınayı dindirebilmişsem ve gemimize yakıt olabilmişsem ne mutlu bana. Gayb’ a olan yolculuğuma 3. Seviyede dalacağıma söz veriyorum. Seni sevdiğimi bilmediğimi biliyor muyum? Sandığın anahtarını bulduğumda öğreneceğim.

Eğer sen benim gözlerimde annemin yansımasını görüyorsan ve ben senin gözlerinde oğlunu görüyorsam bu berraklığımızdır.

Ekin

Burada kişilerin bir bütün içinde olması ve sıcaklığın enerjinin de birleştiği farklı öğretilerin farklı uygulamalar ile hatta teknikler ile anlatıldığını gördüm.  Ne kadar proseslere tam kendimi veremesem de bazılarında o duyguyu yaşadım. Yaşayamamamın sebebi ise işitme kaybımın olması ve kontrol mekanizmamın yüksek olması, anladım ki eril tarafımı en derinlere gömdüğümün farkına vardım. Sabırlarınızdan dolayı herkese teşekkürler.

Bedri

Canım Meryem

Buraya kutsal izdivaç ve Allah ile bağımı hatırlamak niyeti ile geldim. İçinden geçtiğim tüm prosesler ve deneyimler kaçtığım şeyin bir kez daha içimde olduğunu tekrar tekrar gösterdi bana…

Buradan erilimin kararlılığı ve koyduğu hedefle, dişilimin kabul ve teslimiyete açmaya niyet ederek bu farkındalıkla ayrılıyorum.

Sevmeyi ve almayı bilmiyorum, hala bilmiyorum ama en azından bilmediğimi biliyorum.

Aşk olsun.

Sevil

Yine muhteşem bir kamp…

Beni buraya getiren YÜCE GÜÇ’ e sonsuz şükürler olsun… İşaretlerle dolu hayatımızda gözlerimizin görmesini sağlayan karanlığa da binlerce şükür. AYDINLIKTAN önceki karanlığın ne büyük hikmeti varmış bir kere daha hatırladık…

İyi ki Şeytanımı kabul ediyorum.

İyi ki seçim yapabiliyorum.

İyi ki burada deneyimleyebiliyorum.

Her kampta 5 yıl daha büyüyorum, yükseliyorum.

Teşekkürler YARADANa… Ve senin hizmetine şahit olabildiğimiz için MERYEM SUNA’nın varlığına…

İlknur

Bilmiyorum. “ Bu kamptaki en büyük farkındalığım “bilmiyorum” hiçbir şeyi bilmiyorum. Sevmeyi bilmiyorum, güvenmeyi bilmiyorum, bırakmayı bilmiyorum, teslim olmayı bilmiyorum. Kendimi bilmiyorum. Hakkı hak ettiği gibi hakkını vererek bilmiyorum. Özür dilerim kendimden, herkesten, Hak’tan özür dilerim. Öğrenmeye talibim.

Hazar

Kendimle yüzleşmeler…

Allah…

Kibir…

Bunlar bana kamptan kalanlar. Kendimi biraz daha, azıcık daha olsa yakından görmek… Gördüğüme bir kez daha şaşkınlıkla bakmak… Şaşkınlıkla.

Geçen kamp zikirlerde Allah derken gerçekten birazcık olsun O’nu hissettiğimi zannederken bu kamp Ona olan inancımın hiç olmadığını fark ettim. “Allah yok” diye çığlık attıktan sonra aslında kul olamadığımı öğrenmiş olmanın mutluluğunu yaşadım. Kul olmadığım bilgisinin beni O’na götüreceğinin bilgisini edinmiş olmanın mutluluğu…

Allah’a inanmazken ondan hiçbir şey almamaya ant içmiş olduğumu öğrendim. Kibirden kollarımı kaldıramıyordum. Kul olmaktan, istemekten, dilemekten yeriniyordum. Kibrimin büyüklüğü altında ezilmiş ve hayattan mahrum kalışımı gördüm.

Aşk ile…

Özlem

Kapağın üzerindeki ada bakıyorum da… Meryem Suna yazıyor…

Sen AŞKsın Meryem…

AŞKın ta kendisi…

AŞKın bedeni…

Sana aşığım kadın…

Maşuğun Sonsuz

Tanrıçam,

Sözün özü, Mülk Allah’ın, Sadece emanetler var. Sahip çıkartana, emaneti koruyana şükürler olsun. Sahip çıkan, sahibine çıkar…

Sevmeyi bilmemek yada bildiğimiz gibi sevmek bildiğimiz şeyin sevgi olup olmadığını ayırt edememek.

Ne kadar ağır…

Taşıyabilecek miyim bu emaneti?

Sevgi ile aşk ile kal…

Yine görüşeceğiz…

Yeni farkına vardığım “sevginin” ilk koşulsuzu sensin…

Öpüyorum seni AŞK’la…

Özcan

Ben bildiğimi sanıyordum. Resul bile hakkıyla bilemedim derken… Meğerse ne büyük gafletmiş benimki. Uyandım…

Hüseyin

Çocukluğumda kontrolsüz bir şekilde ama hak edene en azından kendi adaletimle hep zarar verirdim. Bu sonra gerek annem gerek babam tarafından zorla bastırıldı ve ben can acıtınca utanmayı öğrendim fakat adaletim içime dönmüştü umursamazlığın beni koruduğunu görmüştüm uzun süre…

Bir kişi vardı ki o içimdeki adalet için var olan öfkeyi hep sıcak tuttu. O annemdi farkında olmadan hatırlatmak için hizmet ediyordu bana. Bu kamp bana bunu hatırlattı.

Hatırlatırken de bir uyarı yaptı. Sıran gelmeden öfkene kabul ver şayet bilinir ki öfkeyle kalkan zararla oturur…

Kıvanç

Meryem Suna; Onunla ilk tanışmam sonrası bana olanlar, bize olanlar. Sorgulamalar, dönüşümler, her seferinde bundan daha iyi olur mu? Sorusunu kendime sordukça daha hiçbir şey olmadığını görmem. Her kelimenin anlamı değişiyor. Her şey halden hale geçiyor. Özgürlük, emek, aşk, bitmeyen kelimeler, anlam bulan kelimeler. İçimde bir amaç olmadan geldim. İçimde bir huzur var çok mutluyum derken katıldım sana Meryem. İçimde ne varmış ne yokmuş onu gördüm. Teslim oldum. Kendime teslim oldum. Her gün, her an içimde büyüyen ateşi görüyorum. Yanan, kül olan sonra yeniden doğan. Şükürler olsun bu kavuşmaya. Şükürler olsun emeklerinize. Kendimden kendime olan yolculukta bana alan oldun, bana ışık oldun. Dilerim aldığım ışık etrafıma yayılır. Dilerim bu ışığı herkes bir gün görür. Kendine bu fırsatı ver Ey Dost! Ben kimim? Sorusuna cevaplar seni sana götürecek. Senden sana olan bu yolculukta bambaşka gözler, seni bambaşka yerlere götürecek. Varlığına, yaşadığım her ana şükürler olsun.

Seda

Bu kampta 38 yıllık hayatım boyunca hep “mış” gibi yaptığımı, asla gerçek anlamada hiç bir şey yaşamadığımı, hep yarattığım illüzyonlarla tutunduğum sahte benliklerle kendime yapay bir dünya kurduğumu; öğrenmedim, inanmadım, duymadım ilk defa “bil”dim. Çünkü ilk defa senin tüm hücrelerime kadar akmana izin verdim, yalvardım, dilendim, kendi önümden kendimi çektim, sahte benliğimi çektim ve çok şükür beni kulluğuna o mertebeye kabul ettin ve içime doldun, benimle oldun, aktın, taştın ve bir olduk tüm kainatla. Çok şükür.

Pişmanım sana layık olmadığıma, pişmanın seni bugüne kadar anlamadığıma, pişmanım seni hiç bilmediğime, hem bir hiç olduğumu hem her şey olduğumu göremediğime, seninle hemhal olamadığıma bu güne kadar pişmanım.

Seninle hemhal olunca sen içime akınca şüphe bitti, yargılar bitti, korku bitti, tüm yarattığım sahte benlikler bitti sadece her şey aktı ve her şey birbirine hizmet etti. Sorgulamadan yargılamadan benden aktın.

Ben senin gibi sevebilir miyim, olabilir miyim, sarabilir miyim, akabilir miyim ne mümkün?

Bilmiyorum Allah’ım. Benden her daima akman ve bu dünyayı seninle yaşamam en büyük talebim.

Şükürler olsun Aşk la.

Recep

Yaşamın çok pencereli olduğu ve o pencerelerin varlığına ‘bir’lik içinde şahit olmanın hazzını yaşamak adına burada olmak; nasıl olacağını baştan düşünemeyeceğim bir deneyim. O gelen çağrıya kulak ver. İkinci seviye ile birlikte bilinen kalıpların ötesine geçme cesaretinin bana da kısmet olması inanılmaz kıymetli. Çöken çamurlu bir suyun önce çalkalanması, sonra bulanıklaşmasını görmek acı verici. Ancak acı teselli ile değil yaşayarak ve şifalanarak dönüşüyor. Öğrendiğim en önemli şey bu, kaçmamak. Teslimiyete teslim olma niyeti ile. Bütün kalbimle burada atan her kalp, alınan ve şifaya dönüşen her nefes için şükür.

Yaşamaya şahit olmayı sağlayan kadın Meryem. Çamurlu suyu döküp, berrak olanı yaşama zamanı.

Özge

Sevgi, nefret, dindarlık, dinsizlik, samimi, sahte kavramlarını bir araya getirip kaynaştıran zihnimizin sınırlılığını yüzümüze çarparak ilahilik kavramını hissettiren meditasyonları ve anlamak isteyene verdiği rastlantısal mesajları ile bu kampı sabırsızlık ile bekliyordum. Kimine göre aşk insanın doğasını yaşaması iken kimine göre gerçeği bulmak. Kimine göre aşk anda kalmak iken kimine göre karşı cins ve cinsellik! Herkese göre aşk kavramı değişiyor. Gel ve senin için aşkın ne demek olduğunu bul ve ona olan yolculuğunda bir adım at.

Güler

Bu kampa hem korkarak geldim, hem de korkmayarak. Olabileceklerden korktum önce sonra dedim ki bırak, ne olursa olsun korkma. Bırak aksın her şey, ne olacaksa senin için olacak, senin hayrına senin ihtiyacına…

İlişkimizi kurtarmak, ilişkimizi pekiştirmek için geldiğimizi sanırken asıl yolculuğum kendime imiş, anladım. Asıl yolculuk rabbimeymiş, anladım. Asıl yolculuk onun bana sureti ile gösterdiklerini görmekmiş, anladım. Asıl yolculuk akışa, varoluşa kendini teslim etmekmiş, direnmek değil anladım…

Şükürler olsun yaradanıma. Şükürler olsun içimdeki beni yola koyana. Şükürler olsun beni buraya getirene. Ve şükürler olsun yaradılanı yaradandan ötürü görmeme sevmeme sebep olana…

Ve Allah razı olsun bize bunları deneyimleten yaradanımın elçisi Meryem Suna’ya... Seni çok seviyorum.

Şükran

Huzursuzluğun tek sebebinin kendimle yakınlaşamamak olduğunu fark edip teslim olduğumda, kaosun dansa ve uyuma olan hizmetini gördüm. İçerideki tüm kargaşamdan razı oldum, razı olamadıklarımdan tövbe ettim. Şimdi buradayım, kendim ile baş başa, göz göze, diz dize. Çok şükür bin şükür. Allah Meryem’den razı olsun.

Gamze

Bu kampa bilmeden geldim. Ama geldiğime sevindim. Buradaki doğallık hoşuma gitti. Özellikle Meryem Hoca’ma ve diğer yardımcı arkadaşlara çok teşekkür ederim. Kendimi ifade etmesemde buradaki arkadaşların konuşmalarında Kendimi gördüm. Samimi güzel şeyler öğrendik. Hayatımda önemli bir yer edindi artık. Kendimi, özümü daha iyi anladım. Buradaki herkese çok teşekkür ederim.

Kemal

Kul olmak ile köle olmak arasındaki farkı görmek. Duanın kendinle kalmak olduğunu duymak. Ne kadar alırsam o kadar verebileceğimi yaşamak. Hiçbir şey bilmediğimi bilmek. İstediğim şeyin peşinden gidip almak, düşünmekte takılmayıp harekete geçmek. Aşkın huzuru ve sessizliği, her duyuda var olması. Birliğin gücü. İçimdeki kudretin farkında olmak. Her şeyin O’ndan ve O’na olduğunu anlamak.

Ahmet

Bugün rahmet yağdı. Hem içime aldım nefesle hem aşka dönüştü nefes benden çıkarken. Niyet ettim her eşikten geçişte, o niyetler söze, prosesse dönüştü. Geçmişteki düğümler görünür oldu. Diğerine bakarken, o çözerken düğümü, benimki de çözüldü. Diğeri dediğimde diğeri değilmiş, samimiyet davetiyle belli oldu. Ondan istediğimi, onda görüp hayran olduğumu, O benden isteyince, önce şaşırdım, sonra kabul etmeye niyet ettim. Bilmediğimi hatırladım.

Murat

Çok görüp çok anlatıyordum. Artık anlatılamaz görüyorum.

Turgut

Meryem Suna anlatılmaz, yaşanmalı. 61 yaşında bir kadına yeniden hayat verdiğin için teşekkür ederim. İyi i varsın.

Tanyel
SIK SORULAN SORULAR

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Hayatın sana sunduğu senaryolar vardır, yaptığın seçimler senaryolarını oluşturur. Çoğu zaman bilinçli seçim yapmayız, seçimlerimiz kodlanmış hafıza sistemimizden otomatik olarak gelir. Hayatın seninle oynadığı bir telekutu oyunu gibidir bu. Sana sunduklarını kabul etmeyi mi seçiyorsun yoksa kutuna mı gitmek istiyorsun?  Kutunun boş çıkma ihtimalide var bunu hatırla, yine de senin için tasarlanmış ve seni bekleyen özel bir kutu. 
Bu seçimi bilinçli olarak yaptığında ve boş da olsa kutuna yöneldiğinde yaşamın hiç beklemediğin bir hızla ve kuvvetle aniden değişebilir. İşte bu kadar kolaydır! Zor olan, sahip olduğunu sandığın her şeyden vazgeçmeyi göze alabilmektir.

Sevişmek bir ihtiyaç hali olmaktan çıkmalı! Sevişmek sanata dönüştürülmeli.
Bir şarkı söylersin, sesini duyurmak, ünlü olmak, para kazanmak için.
Bir de şarkı söylersin yalnızca keyif aldığın için.
Keyif alarak sesini şarkıyla paylaştığında ve keyif alarak bedenini, ruhunu sevişerek paylaştığında  varlığın varoluşun  armağanı haline dönüşür.
Sevişmeye dair zihnindeki tüm kodlanmaları çözmek, sevişmeyi "insan" doğasına bırakmayı öğrenmek zorundasın.
İşte o zaman sevişirken "BİR" olursun, gerçekten bir olur ve kendinle ilgili bildiğinden öteye ulaşırsın. 
Oysa ihtiyaçlar sevişmeyi kuşatmış durumda, dokunulma ihtiyacı en çok. Ait olma ihtiyacı. Korunma, kollanma, desteklenme, sevilme, görülme, anlaşılma, yeterli ve değerli hissetme ihtiyacı. Bu ihtiyaçlarla girdiğimiz ilişki ve sevişmeler yine bu ihtiyaçlarımızın karşılanmaması halinde büyük hayal kırıklıklarına dönüşüyor. 
Bu kadar çok ihtiyaç varken ve henüz sen bunları keşfetmemişken sevişmenin sanatsal ruhunun ortaya çıkması mümkün değildir.

Mesele cinselliğin kendisi değildir. Mesele cinselliğe dair algınız, zihinsel tutumunuzdur. Cinsel algıya dair karmaşık ve bölünmüş düşünceleriniz zihninizi hep aynı seviyede tutar, bu tekamülünüzün önündeki en büyük engeldir. Pornografi size seksi öğretmez o tüm duyularınıza zarar vererek size halusinatif bir cinsel dünya sunar. Sizi hakikatten tamamen  uzaklaştırır. 
Cinsel bilinçsizliğiniz tam bilinçlilik haline geçmedikçe farkında bile olmadığınız subliminal etkilere maruz kalmaya devam edersiniz.  Bugün gördüğünüz dünyaya tamamen çıplak gözlerle bakın. Çıplak kulaklarla duyun, çıplak bırakın burnunuzu. Ve çırılçıplak olsun hisleriniz.

Senden sana göçteyim Hak,
Sen'i başka türlü görmeye geldim.
Hicretim ben'den Ben'edir muhakkak
Ben'i başka türlü duymaya geldim.
Bildiğim ne varsa yok sayarak
Sen'i başka türlü bilmeye geldim.
Yolların hepsi sanadır, söyle hangisi müstahak ?
Ben'i başka türlü tatmaya geldim.

Zaten çok karmaşık ve tümüyle komplike zihnini, 
En basit, En sade, En anlaşılır hali için deşifre etmeye, 
Seni sana kabul ettirmeye, 
Mesafelerini daraltmaya, 
Özgürlüğünü onamaya, 
Varlığını onurlandırmaya, 
Seçimlerin her ne olursa olsun seni sevmeye hiç vazgeçmeden devam ediyoruz. 

Ey benim aramaktan yorgun düşmüş dostlarım,
Basitliğe susamış sevdalılarım,
Bildikleri ama dokunamadıkları gerçeklerine "Varım!" diyen aşklarım,
Sevgililerim,
Can'larım.

İşlenmiş ve süs eşyası haline getirilmiş olan değerli taşlara mücevher adı verilir, o değerli taşların hiç bozulmamış özüne ise cevher denir.
Sen bir cevhersin. İşlenmiş olman ve başka bir şeye benzetilmiş olmanın hiçbir önemi yok. Bu sana değerinden hiçbir şey kaybettirmedi. Yeter ki cevher olduğun gerçeğini yeniden hatırla.

Cinsel mutluluk konusunda suçlu hissetmek bizi köklerimizden koparır ve bundan dolayı her turlu manipülasyona açık hale geliriz bir anlamda kullanılıyor oluruz. Cinsellik ilahi paylaşımlara açılan önemli bir plandır. Tantra hep istediğimiz sarsılmaz iradenin yoludur. Cinsel doyumun ve aşkın olduğu bir yaşam hayatımızda onarılmaya ihtiyaç duyulan tüm diğer alanları iyileştirir. Ruhsal ve fiziksel sağlık, bütünlük ve akış getirir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@